Pohádkové Vánoce na Špilberku

Výstava, Divadlo, Volný čas, Hudba, Pro děti

Budulínek, Červená Karkulka, hloupý Honza, princezny i král – ti všichni i mnozí další se sejdou v sobotu 12. prosince na hradě Špilberku. Poznáte, ze které pohádky za vámi přišli? Výstavu knižních ilustrací paní Vlasty Švejdové „Hádám, hádám pohádku“ totiž doprovodí speciální akce – Pohádkové Vánoce.

 

Bytosti z pohádek a říkanek pro děti zaplní hradní nádvoří i prostor výstavy. Kromě toho tu bude i krásně nazdobený stromeček, tradiční vánoční dílničky, děti se budou moct povozit na koníkovi, opéct si buřt anebo se posadit na liščí ohon stejně jako Budulínek.

Pro děti se chystá také hádanková hra o drobné ceny – stačí najít všechny pohádkové postavičky. Vevnitř ve výstavě bude od 13 hodin autogramiáda paní Švejdové, venku po celý den pestrý program. Divadlo Paravánek zahraje Pohádky ze Špalíčku, MŠ Dubová Meluzínu a Divadlo Parnas Čerta a Káču. Historický spolek Rex připraví soutěžní úkoly a těšit se můžete i na vánoční koncert souboru KvOk.

Program na nádvoří je zdarma, do výstavy platí zvýhodněný vstup pro děti do 15 let v doprovodu platícího dospělého ZDARMA. Zveme vás do pohádky na Špilberk!

 

Termíny