Mikulášské jízdy parním vlakem letos z Prahy Smíchova

Pro děti

Vlak s Mikulášem a čertem s pořádnou nadílkou, výstava modulového kolejiště, vlak Cyklohráček, slavnostní ohňostroj a pro dospělé pivo Ferdinand.

Praha - Tradiční mikulášský parní vlak letos vyjede mimořádně z nádraží Praha-Smíchov.  V sobotu 5. prosince odjíždí první spoj v 9:36 na Karlštejn, poslední nedělní jízda končí v 15:39 opět v Praze na Smíchově. Na sobotu je připravena i večerní jízda parního vlaku noční osvětlenou Prahou a také po Pražském Semmeringu obohacená ohňostrojem na nádraží Praha-Zličín.

České dráhy a benešovský pivovar Ferdinand společně s dalšími už tradičně spojily své profese pro potěšení malých i velkých účastníků.  Na děti čeká pestrý program a mikulášská nadílka. Občerství se sladkostmi a malinovou Ferdinádou, pro dospělé je připraveno pivo Ferdinand na čepu. Mezi pražským hlavním a smíchovským nádraží (včetně zastávky Na Knížecí) bude pendlovat Cyklohráček. Ten uskuteční také polední jízdu po Pražském Semmeringu a sobotní večerní jízdu přes Rudnou u Prahy do Prahy-Zličína, kde se sjede s parním vlakem jedoucím osvětlenou Prahou také po Pražském Semmeringu. Vyhlídková jízda parním vlakem po oba víkendové dny bude tažena historickou parní lokomotivou řady 475.179 (Šlechtičnou z roku 1949). Cena jízdného na sobotu 200 Kč, večer s ohňostrojem 240 Kč, neděle 160 Kč. Děti do 6 let zdarma bez nároku na místo k sezení, od 6 do 15 let za poloviční cenu.

Jízdní řád

Odjezdy parního vlaku z Prahy-Smíchova:

·         sobota: 9:36, 12:15, 14:41, 17:06 hod.

·         neděle: 9:36, 12:15, 14:41 hod. 

Předprodej jízdenek probíhá na nádraží Praha-Braník a na Masarykově nádraží v mezinárodní pokladně denně.

Více také na: http://www.cd.cz/zazitky/kam-na-vylet/1411-mikulasske-jizdy-v-praze

Termíny