SKOTSKO NEJEN V OBRAZECH

Volný čas, Hudba, Kurzy, vzdělání, konference, přednáška, hudba, volný čas, kultura
CTIBOR KOŠŤÁL k novému programu uvedl: „Skotsko možná znáte jako zemi, kde muži chodí v sukních, pijí whisky a škudlí každou penci. Nebo jako zemi zelené krajiny se zádumčivou atmosférou protkanou hlubokými jezery a romantickými hrady a sídly. Jak jinak se o opodstatněnosti těchto rčení přesvědčit, než tam vyrazit.
Cílem naší výpravy bylo poznat zejména západ a sever této tajemné země včetně proslulé Skotské vysočiny s nejvyšší horou celého Spojeného království Ben Nevis (1344 m n. m.). Nutno si však uvědomit, že se vychází prakticky od nuly. Navštívili jsme řadu z 1700 skotských jezer, mnoho hradů a sídel, starých hřbitovů s připomínkou starověké keltské kultury, fotogenické standing stones, zkrátka vyhledávali jsme to, co sahalo do pohnuté historie tohoto hrdého národa. Nevynechali jsme ani pro tuto zemi možná méně typické písčité pláže, kde díky Golfskému proudu nebylo vzácností spatřit koupající se místní otužilce. Cesta křížem krážem po ostrově Skye patřila spolu se severním pobřežím k tomu nejkrásnějšímu. Čedičové bizarní útvary čnějící ze svěže zelených plání, divoké skalní ptačí útesy a strážní majáky na „konci světa“.
A midges (midžís)! Miniaturní, ale neskutečně kousavé mušky - pakomárec skotský. Jak se jim bránit a mnohdy neubránit, jak překonat krizi z nepojízdného automobilu, jak konečně spatřit Lochnesskou příšeru a neztratit se v turisty přecpaném Edinburghu, jak se dostat tam, kam nemáte, jak si ve Skotsku zaskotačit? Tak na všechny tyto otázky najdeme odpověď při dalším ročníku komponovaného pořadu, kde budou mými hosty rodilý Skot Jonathon Harvey, který tento krásný kout představí po svém, a duo DRUM'N'PIPES, které hraje tradiční skotské a irské skladby v ne úplně tradičním podání: bicí (Matyáš) a skotské dudy (Lukáš). Oba hrají v kapele Benjaming's Clan.“
pondělí 7. 12. ** UFFO ** 19:00 hodin ** vstupné 80 Kč ** předprodej vstupenek od 9. 11.
Termíny