RENATO GIORDANO A RODOLFO SONEGO – VÍM, ŽE VÍŠ, ŽE VÍM…

Divadlo, Volný čas, divadlo, volný čas, kultura
Vstupné: 480 Kč
Předplatné sezóna PODZIM "A" 2015
Hořko – sladká komedie o tom, jak si udržet živé manželství.
Režie a úprava: VLADIMÍR STRNISKO, překlad: Karina Havlů, scéna a kostýmy: Michaela Červenková, maskérka: Eva Hrušková, kostymérka: Radka Šedová, technická spolupráce: Luboš Loubal, Aleš Hanzlíček, Václav Skalník, Jiří Beneš a Petr Mrázek
Osoby a obsazení:
Livia Bonettiová – SIMONA STAŠOVÁ, Fabio Bonetti – MICHAL DLOUHÝ, Veronika Bonettiová - jejich dcera – Andrea Daňková, Cavalli – soukromý detektiv – Vasil Fridrich nebo Petr Vančura.
Rodinný život manželů Bonettiových a jejich dospívající dcery se pohybuje zdánlivě v každodenní jednotvárnosti. Fabio věnuje většinu svého času práci v bance a koukání na fotbalové zápasy v televizi. Jednoho dne zjistí, že jeho rodina byla omylem sledována a filmována soukromým detektivem místo sousedky známého politika. Manžel se tím náramně baví a vše vypráví své ženě. Ta se zdá být naopak velmi znepokojená. Co se skrývá pod pokličkou zdánlivě všedních dní manželského páru?
Mnoho všelijakých drobných tajemství, která vedou k nedorozumění a vzájemnému odcizení. Vědět, znamená pochopit a pochopit dává šanci napravit. Zdá se to jednoduché? Jenomže ve světě, kde se při prvním náznaku bolesti, nesnází a nepohody rovnou bere do zaječích, kde se vztahy rozpadají jak na běžícím pásu bez jakéhokoli pokusu o nápravu či změnu, natož pak nějaké sebezpytování, je tahle několik desetiletí stará komedie vítaným připomenutím hodnot, které považujeme za ztracené.
Stejnojmenný slavný film natočili v roce 1982 Alberto Sordi a Monica Vittiová v hlavních rolích a Sordi se ujal i úlohy režiséra. Na divadelních prknech byla hra poprvé uvedena v Římě v roce 2012 v úpravě a režii Renata Giordana, který se zároveň zhostil role soukromého detektiva.
Jedinečné a brilantní herecké výkony Simony Stašové a Michala Dlouhého, přitažlivý děj plný silných emocí a vášní, smíchu a pláče, velkých zvratů, to všechno v komedii „Vím, že víš, že vím…“.
Délka představení: cca 2 hodiny a 20 minut s přestávkou
Termíny