ZIMNÍ PŘÍHODY VČELÍCH MEDVÍDKŮ

Divadlo, Volný čas, Pro děti, divadlo, volný čas, kultura, pro děti
Vstupné: 50 Kč
podle literární předlohy Jiřího Kahouna
Dramatizace: Zdeněk Tomeš a Michaela Sajlerová, hudba: Petr Skoumal, texty písní: Zdeněk Svěrák
Hrají: čmeláky Čmeldu a Brumdu: Patrik Vojtíšek nebo Jiří Kohout nebo Ondřej Švec Pučmelouda, Motýla, Cvrčka, Sršáně a brouka Kvapíka: Zdeněk Tomeš
Maminku, Babičku, Mnohonožku, Berušku a Zimu Zimici: Michaela Sajlerová
Brumda a Čmelda jsou malí čmeláci, které většina z nás jistě zná z televizních večerníčků. A je to tady! Léto končí a na paloučku u čmeláčí chaloupky začíná podzim. Všechno odkvetlo a všechno padá. Čmeldové ochutnávají první sladké hrušky, jenže neví, že si na nich taky pochutnává nebezpečný Sršeň. Ještě že ty hrušky padaj. Vrací se vyděšení čmeldové k mamince, která má proně také překvapení. Na oslavu posledního sluníčkového dne k nim přichází sousedé - pan Babočka, paní Mnohonožka Božka, pan Kvapík, pan Cvrček, babička Čmelinda a nesmí chybět ani Beruška. Všichni mají pro ně nějaký dárek, aby se Čmeláčkům v zimě dobře spalo. A taky spí. Jenže Zima zimice je tak krutá, že se Čmeldové probouzí u prostřed zimy, aby si přitopili. Stopy ve sněhu jim nahánějí strach. Kdo jim to chodí kolem čmeláčí chaloupky? To už uvidíte sami! Víte, jak se Čmeláčci chystají na zimu? Proč je podzim tak sladký? Kde spí v zimě pavouk? Co dělají Čmeláčci o Vánocích? Kdo je to bílé strašidlo s pometlem? Čí jsou stopy ve sněhu?
Inscenace rozvíjí především slovesnost, kdy prostřednictvím divadelních prvků poznávají funkci a základní principy dramatu. Otevírá svět imaginace a výtvarné cítění. Inscenace dále působí na zdravý morální a sociální rozvoj osobnosti dítěte. Čeština názorně i zábavně.
Inscenace je určena žákům MŠ a 1. stupně ZŠ (respektive dětem od 4 do 9 let)
Délka představení: cca 50 minut. 13.12.2015 (Ne) 15:00 - 16:00, 14.12.2015 (Po) 08:30 - 09:30, 10:30 - 11:30
Termíny