Adventní výlet 2015 - Znám jednu starou zahradu...

Volný čas, Pro děti, Turistika

V letošním roce se v sobotu 5. 12. 2015 vypravíme k našim východním sousedům, na Slovensko. Cílem cesty je město Bojnice, kde navštívíme zoo a zámek.

Město Bojnice je opravdu unikátní a najdeme zde hned několik „NEJ“:

NEJDÉLE osídlená oblast na Slovensku. Archeologické nálezy potvrdily, že místo dnešních Bojnic bylo osídleno již v období paleolitu. O tom se lze přesvědčit i přímo v centru obce, kde je vstup do Prepoštské jeskyně a kde se nyní nachází i Muzeum pravěku Slovenska.

 NEJSTARŠÍ zoologická zahrada na Slovensku (s největším počtem chovaných zvířat) je umístěna na okraji lázeňského města Bojnice a navazuje na zámecký park.

NEJSTARŠÍ lípa na Slovensku. Sedm stovek let stará „lípa krále Matyáše“ (Matúšova lipa) se nachází přímo před vchodem do zámku.

NEJKRÁSNĚJŠÍ slovenský zámek s historií datovanou až do roku 1113. Součástí prohlídky je zevrubná návštěva tohoto středoevropského architektonického klenotu od nejvyššího patra ve věžích až po podzemí, kde se v hloubce 26 metrů nachází studna zasazená do jeskynních prostor. Zámek si můžete pamatovat i z filmu "Šíleně smutná proncezna".

Cesta na Slovensko je zajištěna luxusním a bezpečným autobusem (bezpečnostní pásy všech sedadel, občerstvení, WC aj.), se kterým jste s námi mohli cestovat již minulý adventní víkend či do Zoo Norimberk. „Adventní výlet“ začíná v sobotu 5. 12. 2015 v 6 hodin ráno, návrat je naplánován předběžně po 21 hodině.

Cena „Adventního výletu“ je 990 Kč, student (se studentskou kartou) 890 Kč a dítě 790 Kč. V ceně je kompletní doprava včetně všech poplatků, pojištění, vstupy do Zoo Bojnice a na zámek Bojnice a pedagogický doprovod. Mimo organizované návštěvy na zámku a v zoo je možná i individuální prohlídka lázeňského města či místních jeskyní. Podmínkou účasti je samozřejmě platný cestovní doklad a včasná závazná rezervace – počet míst je omezen!

Určeno pro: 10 - 20 let.

Vstup: 990 Kč.

Kontakt: Michal Hrdina, hrdina@ddmpraha.cz, přihlášky: hrdinova@ddmpraha.cz.

Kontakty

ddmpraha.cz

Termíny