ČÍM BUDU? CO TAKHLE ZÁCHRANÁŘEM

Volný čas, Pro děti, Kurzy, vzdělání, konference

Galerie harfa pořádá o víkendu 28. a 29. listopadu 2015 čtvrtý a poslední díl edukativního seriálu „čím budu?“. Tentokrát se děti a jejich rodiče mohou těšit na odpoledne strávené se záchranáři horské služby.

Návštěvníci Galerie Harfa budou mít o víkendu 28. a 29. listopadu 2015 jedinečnou příležitost seznámit se s prací horské služby a zjistit, co všechno obnáší povolání záchranáře. Na oba dny jsou připraveny různé naučné a sportovní aktivity, včetně ukázek techniky a horského vybavení. Akce je zdarma a bude probíhat vždy od 10 do 18 hodin. Programem vás provede moderátor Lukáš Vokatý.

Znáte desatero horské služby? Umíte se zorientovat v jakémkoliv terénu, víte, jak se chovat na horách a zvládli byste případně pomoci zraněnému? Své znalosti a dovednosti si můžete vyzkoušet v rámci naučných aktivit připravených přímo ve spolupráci s horskou službou. Chybět nebude ani lezecká stěna a další sportovní aktivity, které budete zdolávat pod dohledem zkušených záchranářů.

Na místě bude zajištěna důležitá horská technika jako vozidlo, čtyřkolky, skútry apod., dále tyrolský traverz či psovod. Těšit se můžete také na ukázky zdravotního a horolezeckého vybavení a rozhovory se zástupci horské služby. V sobotu 28. 11. od 15:00 se můžete těšit na rozhovor se známým polárníkem, cestovatelem a dokumentaristou Václavem Sůrou, který poodhalí své zážitky z cest.

Program je vhodný pro děti i dospělé. Přijďte blíže poznat těžkou práci záchranářů, zasoutěžit si a užít si společný rodinný víkend. Pro děti bude připraven i foto koutek s rekvizitami, kde se budou moci nechat na památku vyfotografovat.

Termíny