O strastech a radostech rodičovství s Dominikem Landsmanem – Deníček moderního fotra 2

Volný čas

Dominik Landsman je stále na mateřské dovolené a vyšla mu nová kniha Deníček moderního fotra 2 aneb Pánbůh mi to oplatil na dětech. Jaké peripetie ho potkaly v průběhu péče o syna Čeňka? Beseda a autogramiáda autora proběhne v pátek 11. prosince.

Pokračování nyní už kultovního Deníčku moderního fotra, v němž otec na mateřské dovolené odhaluje strasti rodičovství, o kterých se obvykle nahlas nemluví. Nemilosrdný a až brutálně upřímný humor je vlastní i druhému dílu, v němž se z miminka Čeňka stává velice neposedné dítě. „Dokud jen ležel na zádech a řval, nic mi nechybělo,“ vzpomíná teskně fotr. Čeněk už chodí (běhá), mluví (má jediné slovo na všechno) a především neunavitelně přemýšlí, čím by svého fotra konečně dostal do blázince.

Deníček moderního fotra vznikl na základě úspěšného blogu, který Dominik Landsman založil s příchodem prvního dítěte. Věrný názvu popisuje zážitky, situace a strasti obyčejného „chlápka“, kterému se narodil první syn. Poté, co ho vyhodili z práce, zůstal se svým synem doma. Časem pochopil, že život si neurčuje on sám, ale že hybatelem je jeho syn. A aby si svoje zkušenosti nenechal pro sebe, začal psát blog, který s nadsázkou nazval Fotrův deník. „Blog jsem začal psát z pudu sebezáchovy. Potřeboval jsem dělat ještě něco jiného, než se starat o dítě, abych nezešílel. Když syn konečně usne, píšu i já. Je to snaha o udržení určitého intelektu, ale i vybouření, které po té péči potřebuji,“ vysvětluje Dominik Landsman. 

Po celý měsíc prosinec bude v Domě knihy Knihcentrum probíhat akce „Čím více KNIH nakoupíš, tím větší SLEVU máš“. Akce platí do 31. prosince.

 

Během měsíce prosince se zúčastněte slosování o vstupenky do Divadla loutek Ostrava.

 

Projekt Dům knihy živě!!! je spolufinancován statutárním městem Ostrava.

 

Rezervujte si místo e-mailem rezervace.ostrava@knihcentrum.cz nebo telefonicky 607 082 029. Upozornění – 15 minut před začátkem akce rezervace propadají, dostavte se prosím včas!

 

Všechny akce jsou ZDARMA.

Účinkují

Dominik Landsman

Termíny