Deníkové zápisky P.S. Ani Geislerové

Volný čas

Aňa Geislerová navštíví ve čtvrtek 10. prosince Dům knihy Knihcentrum. Kniha nazvaná P.S. je plná témat ze života a autentických událostí. Jak sama řekla: „Je to takový veřejný deník. Nejsou tam konkrétní prožitky, data a jména. Ale zkrátka kdo mě zná, ví, že jsou to hodně otevřené a upřímné věci. Já to neumím moc filtrovat.“

Deníkové zápisky nesoucí název P.S. populární herečky Ani Geislerové zachycují všední život i záblesky střeženého soukromí. V pěti podivuhodných letech, jejichž datace není úplně jistá, se mísí humor s melancholií, zamilování s rozchody a naprostá upřímnost s potřebou nic nevyzradit. Autorka se svým vtipným, osobitým stylem často dotýká základních věcí, jako je rodina, láska nebo dětství, a zve čtenáře, aby se na cestu vydal s ní. Kniha vychází v překrásné grafické úpravě její sestry Lely Geislerové, která asociuje skutečný deník včetně praktické gumičky, nepopsaných listů a barevné ořízky.

Aňa Geislerová se narodila do rodiny japanologa a výtvarnice. Po dokončení základní školy byla přijata ke studiu herectví na pražské konzervatoři. Studia však nedokončila. Již od čtrnácti let se věnovala profesionálnímu modelingu v italském Miláně.Životní zlom přišel v roce 1991, kdy Aňa získala svou první filmovou roli. Jedná se o snímek Ondřeje Trojana PĚJME PÍSEŇ DOHOLA. Ve stejném roce ztvárňuje hlavní hrdinku ve snímku REQUIEM PRO PANENKU pod režií Filipa Renče. Tento film znamenal pro Aňu první skutečný úspěch.  Aňa je držitelkou pěti Českých Lvů. Tato ocenění získala za své herecké výkony ve snímcích Návrat idiota (1999), Želary (2003), Štěstí (2005) a Kráska v nesnázích (2006). Z dalších snímků jmenujme například Výchova dívek v Čechách (1997) nebo snímek režiséra Jana Hřebejka Medvídek (2007).Aňa patří k nejobsazovanějším herečkám v ČR.

Po celý měsíc prosinec bude v Domě knihy Knihcentrum probíhat akce „Čím více KNIH nakoupíš, tím větší SLEVU máš“. Akce platí do 31. prosince.

 

Během měsíce prosince se zúčastněte slosování o vstupenky do Divadla loutek Ostrava.

 

Projekt Dům knihy živě!!! je spolufinancován statutárním městem Ostrava.

 

Rezervujte si místo e-mailem rezervace.ostrava@knihcentrum.cz nebo telefonicky 607 082 029. Upozornění – 15 minut před začátkem akce rezervace propadají, dostavte se prosím včas!

 

Všechny akce jsou ZDARMA.

Účinkují

Aňa Geislerová

Termíny