Maraton psaní dopisů na podporu nespravedlivě vězněných

Volný čas

„Maraton“ je největší mezinárodní akce na podporu nespravedlivě vězněných, pronásledovaných nebo utlačovaných lidí. Cílem je společně ručně napsat a poslat co nejvíc dopisů s výzvami vládám či úřadům příslušných zemí a upozornit tak na porušování práv konkrétních lidí. Přímo obětem bezpráví je možné psát dopisy solidarity a vyjádřit jim tak podporu. Říkáte si, zda má podobná akce smysl? Určitě ano. Amnesty International funguje tak, že za jednotlivé případy apeluje ve většině zemí světa. Právě za tyto případy nyní probíhají podobné akce po celém světě a jen minulý rok se takových dopisů napsaly více než dva miliony.

V rámci akce se zaměříme na případ Ranie Allabasiové a její rodiny, které můžete napsat dopis. Ten za vás odešleme pomocí organizace Amnesty International. Vše potřebné k napsání dopisu budete mít k dispozici na místě. Součástí programu bude beseda s Igorem Ševcovovem, který bylobviněn ze zločinu obecného ohrožení a byl vzat do vazby jako podezřelý z pokusu o zapálení domu ministra obrany Martina Stropnického.

RANIA ALLABASIOVÁ A JEJÍ RODINA

Rania byla bez sdělení důvodu unesena i s šesti dětmi. Rania Alabbasiová je v Damašku úspěšnou zubařkou a také vytíženou matkou šesti dětí. V březnu 2013 přišli do jejího domu vládní agenti a odvedli jí manžela. Za dva dny se vrátili pro ni a její děti. O nikom z nich dodnes nejsou žádné zprávy. Syrské úřady odmítly poskytnout příbuzným Ranie jakékoli informace o tom, co se stalo a kde se nyní rodina nachází. Její sestra Naila se může jen dohadovat, proč byla rodina zatčena: „Rania nepatřila mezi členy opozičních stran, ani nechodila na demonstrace. Byla zde, aby pomáhala ostatním.“ Pomozme přinutit Sýrii, aby zařídila Ranii spravedlivý soud, aby mohla čelit tomu, co údajně udělala. Také musí okamžitě propustit její děti.

Po celý měsíc prosinec bude v Domě knihy Knihcentrum probíhat akce „Čím více KNIH nakoupíš, tím větší SLEVU máš“. Akce platí do 31. prosince.

 

Během měsíce prosince se zúčastněte slosování o vstupenky do Divadla loutek Ostrava.

 

Projekt Dům knihy živě!!! je spolufinancován statutárním městem Ostrava.

 

Rezervujte si místo e-mailem rezervace.ostrava@knihcentrum.cz nebo telefonicky 607 082 029. Upozornění – 15 minut před začátkem akce rezervace propadají, dostavte se prosím včas!

 

Všechny akce jsou ZDARMA.

 

Další dokumenty k akci

  
Termíny