Bývalá ministryně spravedlnosti Daniela Kovářová představí novou knihu

Volný čas

Beseda a autogramiáda spisovatelky, advokátky a bývalé ministryně spravedlnosti Daniely Kovářové se uskuteční u příležitosti vydání nové knihy Mrtvá z golfového hřiště

Majitelka fitness centra Mona Monhartová je jednoho dusného letního odpoledne při hře na golfovém hřišti nalezena mrtvá. Proč a jak vlastně mistryně golfového klubu zemřela? Kdo měl motiv a příležitost, aby ji na dohled ostatních hráčů zabil? Šlo o dokonale promyšlený čin, anebo vrah jen využil příležitosti? Vyšetřování se ujímá detektiv, golfem doposud nedotčený – bývalý voják Šimon Hájek, kterému s golfem a s důkazy pomáhá, ale i komplikuje život vnadná tisková mluvčí golfového hřiště Gábina Rezková. Napínavý detektivní příběh z prostředí módního i opovrhovaného sportu s vysvětlivkami pro negolfisty a nesportovce.

Daniela Kovářová je česká právnička a politička, bývalá ředitelka Justiční akademie a bývalá ministryně spravedlnosti České republiky.  V letech 1990–2008 měla advokátní kancelář v Plzni, specializovanou v oborech trestního práva, rodinného práva a smluvní agendy. Mezi lety 1999–2005 působila jako předsedkyně Sekce pro trestní právo a obhajobu České advokátní komory (ČAK). Po pádu druhé vlády Mirka Topolánka na jaře 2009 byla ODS nominována do úřadu ministryně spravedlnosti ČR, kterou pak vykonávala ve vládě Jana Fischera až do června 2010. V letech 2008–2011 vedla Justiční akademii v Kroměříži; tu se rozhodla ke konci ledna 2011 opustit. V současné době se v advokacii zaměřuje především na rodinné právo a související oblasti. Přednáší rodinnou a dědickou problematiku a spolupořádá konferenční a vzdělávací akce. Přispívá do odborných periodik a denního tisku. Z vydaných knih můžeme jmenovat např. Advokátka v šoku, Jak se dělá štěstí, Sbohem, cizinko.

Po celý měsíc prosinec bude v Domě knihy Knihcentrum probíhat akce „Čím více KNIH nakoupíš, tím větší SLEVU máš“. Akce platí do 31. prosince.

 

Během měsíce prosince se zúčastněte slosování o vstupenky do Divadla loutek Ostrava.

                                                                                            

Projekt Dům knihy živě!!! je spolufinancován statutárním městem Ostrava.

 

Rezervujte si místo e-mailem rezervace.ostrava@knihcentrum.cz nebo telefonicky 607 082 029. Upozornění – 15 minut před začátkem akce rezervace propadají, dostavte se prosím včas!

 

Všechny akce jsou ZDARMA.

Účinkují

Daniela Kovářová

Termíny