Křest pohádek Jaromíra Šlosara

Volný čas, Kurzy, vzdělání, konference

Nenechte si ujít křest knihy, besedu a autogramiádu autora pohádkové knížky Strážkyně pokladu Jaromíra Šlosara a ilustrátorky Radmily Holubcové. Kouzelná knížka, s podtitulem magické rozprávky ze Zadních hor, představuje dvanáct pohádkových příběhů pro rodiče s dětmi. Autor prochodil své milované Zadní hory v Beskydech a posbíral tucet rozprávek s nádechem tajemna.

Pohádková knížka nazvaná Strážkyně pokladu, s podtitulem magické rozprávky ze Zadních hor, představuje dvanáct příběhů, které vycházejí z autorových sběrů lidové slovesnosti v tzv. Zadních horách Beskyd. K pohádkám takto přistupovali už klasikové naší literatury. Tady je babička vypráví své malé vnučce Maryšce. Magické příběhy o vodnících, světlonoších, vílách, pokladech i smrti Jaromír Šlosar zasadil do jednoho roku v čarokrásné beskydské přírodě. Vyprávění doprovázejí kouzelné ilustrace malířky a učitelky Radmily Holubcové, která mj. ilustrovala Čítanku pro 4. roč. ZŠ. Rozprávky s nádechem tajemna jsou určeny pro malé čtenáře a rodiče s dětmi.

Jaromír Šlosar, nar. 8. 8. 1953 ve Václavovicích u Frýdku; v rodné obci dnes žije. Dlouholetý redaktor ČRo Ostrava a dramaturg ostravského studia ČT. V České televizi připravoval mj. dokumentární cykly Návraty k divočině, Divočina bez hranic a Náš venkov. Je autorem velkého dokumentu Petr Bezruč bez záruky? Knižně debutoval v r. 1987 v mladofrontovním almanachu Zelené peří verši z prostředí dětského domova. V r. 2000 v ostravském nakladatelství ATHOS vydal knížku romantických přírodních črt Setonův průvodce Beskydami. V r. 2007 svými texty doprovodil velkou obrazovou publikaci ostravského nakladatelství Repronis Střípky Moravy a Slezska. O rok později mu stejný nakladatel vydal knihu deníkových poznámek, cestopisných črt a črt z přírody Cesta jako marijánka. Verši se znovu představil v r. 2013 ve sbírce pražského nakladatelství AKROPOLIS Choditi stříbro. Ve všech Šlosarových publikacích se odráží jeho láska k přírodě a horám.

Radmila Holubcová působí jako učitelka na základní škole v Třanovicích. Ráda se dívá na svět dětskýma očima, proto také společně s dětmi tvoří a nechává se inspirovat jejich kresbou. V minulosti se podílela na ilustraci čítanky pro žáky 4. ročníku. „Rozprávky ze Zadních hor“ ji lákaly svou tajemností a propojením s beskydskou přírodou, která neodmyslitelně patří také k jejímu dětství.

Po celý měsíc prosinec bude v Domě knihy Knihcentrum probíhat akce „Čím více KNIH nakoupíš, tím větší SLEVU máš“. Akce platí do 31. prosince.

 

Během měsíce prosince se zúčastněte slosování o vstupenky do Divadla loutek Ostrava.

 

Projekt Dům knihy živě!!! je spolufinancován statutárním městem Ostrava.

 

Rezervujte si místo e-mailem rezervace.ostrava@knihcentrum.cz nebo telefonicky 607 082 029. Upozornění – 15 minut před začátkem akce rezervace propadají, dostavte se prosím včas!

 

 

Všechny akce jsou ZDARMA.

Účinkují

Jaromír Šlosar

Termíny