Kniha botanika Václava Větvičky pohladí na duši

Volný čas, Kurzy, vzdělání, konference

To, že příroda, stejně tak jako láska, jsou mocné čarodějky, se všeobecně ví, protože s oběma fenomény se každý z nás v životě nejednou setkal. Poznat ale člověka, který v sobě spojuje lásku k přírodě a dar přemýšlet a pohlížet na ni z nejrůznějších úhlů a v různých souvislostech, je fascinující a velmi obohacující. Takových lidí je vskutku málo. Jedním z nich je Václav Větvička, botanik a popularizátor vědy. A když je dotyčný navíc ochoten se rozdělit o vše, co do sebe v životě vstřebal a o co cestou zakopl, může vzniknout kniha, která se nyní objevila na pultech knihkupectví. Setkejte se s botanikem Václavem Větvičkou a odkryjte tajemství rostlin a zátiší přírodních krás.

Větvičkovy fejetony spojuje jedno – vášeň k řemeslu a touha se o všechno krásné a zajímavé podělit s každým, kdo má duši. Nejenže vás autor v knize Pod dubem, za dubem provede přírodou od jara do zimy, ale přinese vám také hromadu zajímavých informací i o té nejmenší rostlince, o níž jste třeba až doteď neměli ani potuchy. Je nade vší pochybnost, že je to kniha, která pohladí.

RNDr. Václav Větvička vystudoval přírodovědu UK v Praze obor geobotanika. Je fenoménem ve svém oboru a má velké zásluhy ve zpopularizování botaniky a zahradnictví. Publikoval řadu odborných a populárně-vědeckých prací, za něž mu byla v roce 2004 udělena cena Vojtěcha Náprstka za popularizaci vědy. Sepsal několik velmi úspěšných publikací pro laiky a domácí zahrádkáře. Jmenujme např. Cestou necestou českou krajinou, Moje květinová dobrá jitra, Korálky na šňůrce života.

Po celý měsíc prosinec bude v Domě knihy Knihcentrum probíhat akce „Čím více KNIH nakoupíš, tím větší SLEVU máš“. Akce platí do 31. prosince.

 

Během měsíce prosince se zúčastněte slosování o vstupenky do Divadla loutek Ostrava.

 

Projekt Dům knihy živě!!! je spolufinancován statutárním městem Ostrava.

 

Rezervujte si místo e-mailem rezervace.ostrava@knihcentrum.cz nebo telefonicky 607 082 029. Upozornění – 15 minut před začátkem akce rezervace propadají, dostavte se prosím včas!

 

Všechny akce jsou ZDARMA.

Účinkují

RNDr. Václav Větvička

Další dokumenty k akci

  
Termíny