Budějovický Manifest 2015

Divadlo, Volný čas, Hudba

Budějovický Manifest 2015

18. 11. - 21. 11. 2015

Kavkárna, Café Hostel, klub Velbloud, MC Fabrika


Program:

Středa 18. 11. 2015

Kavkárna, Hradební 20

19:00 - Zropuch, d.s. - Addis a Pepa, cesta a zase zpátky (divadlo)
20:00 - Humungus (hudební vystoupení)

Vstup dobrovolný

Čtvrtek 19. 11. 2015

Café Hostel, Panská 13

19:00 - Jakub Vančura (alternative rock / ČB)
20:00 - Smutný Karel (budějcká legenda)

Vstup dobrovolný

Pátek 20. 11. 2015

Klub Velbloud, U Tří lvů 4

20:30 Caesarovy Kanady (punk / Český Krumlov)
22:00 Mucha (punk schlager / Brno)
23:30 Žlutý Fijalky (punk rock / Bechyně)

+ interaktivní doprovodný program

Vstup dobrovolný

MC Fabrika, Jeronýmova 6

20:00 Totální nasazení (punk - rock / Slaný)

Vstup bude

Sobota 21. 11. 2015

klub Velbloud, U Tří lvů 4

20:30 Kool aid (alternative rock / ČB)
22:00 Hm... (folk punk / Praha)

+ interaktivní doprovodný program

Vstup dobrovolný

MC Fabrika, Jeronýmova 6

20:00 The Plastic People of the Universe (underground / Praha)
22:00 Hameln (alternative / ČB)

Vstup bude

www.facebook.com/events/877472992359828/

www.hukot-cb.cz

www.budejovickymanifest.cz

Tisková zpráva:

Budějovický Manifest letos oslaví 750. výročí založení města České Budějovice

Na podzim v Českých Budějovicích proběhne již sedmý ročník tradičního klubového festivalu Budějovický Manifest. Letos bude Manifest mimo jiné slavit společně s městem 750. výročí od založení. Věnovat se bude i svým klasickým tématům, jako je svoboda a demokracie, připomínat se samozřejmě bude i výročí 17. Listopadu.

Na sedmý ročník festivalu přijali pozvání mimo jiných kapely The Plastic People of the Universe, Nikola Mucha se svojí stejnojmennou kapelou, skupina Hm… nebo třeba domácí legenda Smutný Karel.  „Celý festival se ponese v duchu oslav 750 let města a důležitých okamžiků v jeho historii, které měli vliv na životy minulých i současných obyvatel. V pátek a v sobotu si navíc budete moci odnést z našeho festivalu netradiční dárek přímo od zakladatele našeho města Přemysla Otakara II.,“ prozrazuje hlavní organizátor celé akce Petr Znoj.

Letošní ročník začíná ve středu 18. Listopadu v nové kavárně v centru města Kavkárna, kde se můžete těšit na hudební i divadelní produkci, ve čtvrtek na vyhřívané zahrádce Café Hostelu proběhne unikátní koncert skupiny Smutný Karel a v pátek a v sobotu proběhne hlavní část festivalu v klubech Velbloud a MC Fabrika. Těšit se můžete třeba na legendární undegroundovu kapelu, která tvořila dějiny, The Plastic People of the Universe, brněnskou femipunkovou kapelu Mucha nebo třeba pražské poetické punkáče skupinu Hm… Vstupné na většinu akcí bude dobrovolné.

„V pátek a v sobotu ve Velbloudu navíc proběhne interaktivní doprovodný program, tentokrát trochu v odlehčeném duchu na téma 750 let města, kdy si návštěvníci budou moci odnést malý dárek od samotného Přemysla Otakara II., krále železného a zlatého, zakladatele našeho města, a zároveň si připomeneme důležité (ne)svobodné okamžiky našeho města formou fotografické výstavy.“

Budějovický Manifest vznikl v roce 2009 jako festival oslavující svobodu a demokratické hodnoty naší společnosti a zároveň se snahou upozorňovat společnost na témata, různé snahy a tendence demokracii popírat či se jí dokonce vysmívat. Za celou historii festival akcentoval témata rasismu, narůstajících vlivů různých extremistických stran, hnutí a ideologií, xenofobní nálady ve společnosti s důrazem na lidská práva a toleranci. Na festivalu za jeho existenci vystoupilo přes 150 umělců a navštívilo ho na tisíce návštěvníků, kteří podpořili myšlenku festivalu. „Každý rok si také připomínáme výročí Sametové revoluce, abychom nezapomněli, že ne vždy jsme žili ve svobodném světě a ne vždy jsme mohli vyjádřit svobodně svůj názor.“ říkají pořadatelé.

Více informací a program na jednotlivé dny naleznete na stránkách festivalu www.budejovickymanifest.cz. Tento festival probíhá v rámci oslav 750 let města České Budějovice a za podpory statutárního města České Budějovice a Europe Direct.

Kontakty

www.hukot-cb.cz

Termíny