Viliam Poltikovič: Brána smrti (promítání zejména toho, co v seriálu nebylo + beseda)

Film, Kurzy, vzdělání, konference

Viliam Poltikovič je režisér, který se celoživotně věnuje točení dokumentů zejména s duchovní tematikou. Procestoval téměř všechny kontinenty, navštívil mnoho míst, která označujeme jako posvátná, setkal se s místními lidmi a prostřednictvím svých snímků tak pomáhal a pomáhá českému divákovi rozšiřovat si obzory na poli duchovní tematiky.

Brána smrti je třináctidílný cyklus, který v tomto roce odvysílala Česká televize. Zpracovává téma smrti a umírání, avšak ze zcela jiného úhlu pohledu, než je běžné. Většina lidí má ze smrti strach, je to pro ně téma depresivní, je to až tabu. V seriálu však poznáme, že lidé napříč historií i kulturami většinou pojímají život a smrt jako proměny našeho věčného bytí. K pokračování života po smrti se hlásí i mnozí moderní vědci a odborníci. V seriálu zaznívají výpovědi nejen jejich, ale i běžných lidí, kteří se se smrtí setkali i mnoha význačných osobností, jako jsou např. dalajlama, Stanislav Grof, R. Moody a další. Zároveň cyklus nabízí inspiraci, jak se vypořádat s odchodem blízkých, jak se připravit na vlastní smrt i jak vlastně žít.

Na našem setkání v komorním prostředí galerie Art Space Viliam promítne zejména některé části, které se do konečného dokumentu nevešly. Následovat bude beseda.

Vstupenky na místě či v předprodeji v síti Ticketpro: http://www.ticketpro.cz/jnp/ostatni/kurzy-prednasky-konference/1721713-viliam-poltikovic-brana-smrti.html

Více info a kontakt na www.retezova7.cz

Účinkují

Viliam Poltikovič

Další dokumenty k akci

  
Kontakty

www.retezova7.cz

Termíny