Na zámku v Mníšku pod Brdy bude výjimečně otevřeno i v pondělí

Volný čas, Pro děti

V úterý 17. listopadu je státní svátek a někteří se chystají udělat si prodloužený víkend. A tak je čekají čtyři dny volna. Po celou dobu nabídne mníšecký zámek velký výběr prohlídek pro rodiny s dětmi a otevřeno bude výjimečně i v pondělí 16. listopadu:

 

V pondělí 16. listopadu se otevře brána mníšeckého zámku pro děti i pro dospělé. Kochat se bohatě zařízenými interiéry mohou návštěvníci na dvou prohlídkových trasách. V první uvidí například cennou kapli se štukovou výzdobou, zajímavé vestavěné skříně v jídelnách, hodiny umístěné v klenbě stropu věžového salónku, porcelánový servis na čokoládu. Ve druhé pojízdné lehátko, cestovní záchod, masážní přístroj nebo domeček pro panenky.

Pro děti je v pondělí připravena prohlídka Putování za zámeckými skřítky. Potkají třeba skřítka Kredencovníka, jak se schovává za kamny. Je velmi čistotný, dokonce se přezouvá do dětských bačkůrek, ale jinak je to pěkný lump. Rozbíjí talíře, korbele a tácy, schovává příbory a škodolibě pozoruje, jakou neplechu způsobil.

V úterý 17. listopadu mohou děti navštívit Pohádkovou prohlídku s princeznou Aničkou. Anička je zvědavá, jestli se dětem podaří v každém pokoji vypátrat a poznat předměty z pohádek. Odkud je ošatka s čočkou, klobouk pro bílou paní, karty na mariáš nebo sladké buchty?

Pohádkovou prohlídku s princeznou Aničkou mohou děti vidět i v sobotu 14. listopadu, v neděli 15. listopadu je pro změnu čeká Pohádková prohlídka o strašidýlkách. Na ní uslyší vyprávění o bílé paní, mníšeckém džinovi z lahve, velkém zajíci z brdských lesů nebo bubáčkovi místních dětí.

V Kouzelném sklepení zámku bude po všechny dny otevřen pohádkový svět s tajemnými bytostmi. Proč drží čert čtvrtou věž, proč má ježibaba zahnutý nos, proč pan král ještě spí? To vše se dozvíte, navštívíte-li sklepení s velkými pohádkovými postavami v životní velikosti.

Termíny