Volyně Food Festival

Volný čas

Srdečně Vás zveme na první ročník volyňského Food Festivalu, který se koná v sobotu 28. listopadu 2015 od 11 hodin v prostorách Pošumavské tržnice ve Volyni.

Volyně Food Festival není festivalem ve slova smyslu jak si jej mnozí možná představují. Tento druh festivalu je hlavně slavností jídla v originálních variacích, netradičních chutích a vůních i slavností nápojů. Oproti dalším akcím podobného rážení se na té volyňské nebudou prezentovat jenom restaurace, ale prostor kuchařskému umu bude vyhrazen zejména zapáleným kulinářům z Volyně a okolí. Celá přehlídka bude rozčleněna do několika sekcí: masité i vegetariánské pokrmy, slané i sladké chuťovky, raw kuchyně. Dobré jídlo pak můžete na místě kombinovat s volyňským (ve Volyni uvařeným !) pivem, dobrým vínem, domácí limonádou či kávou z rodinných pražíren.

A na co konkrétně se můžete těšit? Přijměte malé chutné pozvání: přes dýňové špagety s macerovanou řepou, carpaccio a sušené maso můžete pokračovat mrkvovým krémem se zázvorem, borščem nebo rybí polévkou. Dále na Vás budou čekat pelmeni, sejkorky, domácí vinné klobásy, zeleninové placky obalované v máku, grilovaná netradiční zelenina, pečená kachna s perníkovou omáčkou a pomalu pečenými švestkami, pstruh v ořechové krustě, jehněčí v pistáciovo-citronové krustě. Jako třešinkou na dortu pro Vás bude připraven citrónový koláč s bílky, cheesecake s horkými švestkami, jablečný raw dort se skořicí, earl grey dort s fíky a pistáciemi. A samozřejmě mnoho dalšího.

Kromě ochutnávky si budete moci od některých kulinářů jejich výrobky odnést domů. Například domácí zeleninové paštiky, skvělý džem (ze zelených rajčat, jeřabinový, trnkovo jablečný), sýry, čatní.

Protože k dobrému jídlu a dobrému trávení patří i příjemná hudba bude nás celým festivalem provázet Pub Trio Session.

Vstup na akci je 40 Kč- v ceně vstupné je ochutnávka dvou druhů volyňského piva.

Termíny