Třinecký mikulášský jarmark

Volný čas, Pro děti

Přesně na svátek sv. Mikuláše se v Třinci rozsvítí vánoční strom a na náměstí Svobody i v prostorách TRISIA, a.s., proběhne tradiční Třinecký mikulášský jarmark 2015.

Ten bude zahájen Adventním koncertem již v předvečer tohoto dne, v sobotu 5. 12. v 17.00 hodin. V něm se Vám představí komorní orchestr Severočeské filharmonie North Czech Capella pod vedením třineckého rodáka Tomáše Kadlubiece a sólisté Valašského orchestru lidových nástrojů. Koncert se koná pod záštitou starostky Věry Palkovské a pořádá ho „Za kulturní Třinecko, o.s.“.

Na jarmarku najdete ukázky tradiční lidové umělecké tvořivosti a stánky nabídnou plno vánočních výrobků a tipů na vánoční dárky pro Vaše blízké. K občerstvení budou nachystány zabijačkové speciality a další tradiční pokrmy. „Na Selském rynku“ se bude porcovat a zpracovávat prase, u stánku se dozvíte zajímavosti o zabijačce a po celý den se zde bude hrát a zpívat.

Rodiče s dětmi mohou kdykoli navštívit nejen oblíbeného či obávaného Mikuláše a jeho kancelář s čerty a anděly, ale i Poštu pro Ježíška, aby razítkem potvrdili tajná dětská přání. Ty budou moct odeslat pomocí Balónkové pošty přímo Ježíškovi. Těšínské divadlo přijede s oblíbenou pohádkou v muzikálové podobě – Sněhurkou. Ta se bude na děti těšit od 15.00 hodin, letos v divadelním sále.

Krásným hudebním zážitkem bude jistě Vánoční koncert Yvetty Blanarovičové. Program koncertu je sestaven z koled, vánočních a muzikálových písní. S několika koledami a hlavně se známými hity Valdemara Matušky přijede jeho nejslavnější dvojník, zpěvák skupiny WALDA GANG, Vladimír Walda Nerušil. Vánoční koledy a písně zazní také např. v podání talentovaných žáků základních uměleckých škol z Třince a dětí pěveckého sboru Zvoneček DDM Třinec.

V příjemné předvánoční atmosféře mohou pak návštěvníci očekávat slavnostní rozsvícení vánočního stromu starostkou Věrou Palkovskou a zástupci církve. Děti, které se zapojily do soutěže pro školy Pohádkový vánoční strom, se můžou těšit na její vyhlášení. Na závěr si společně zazpíváme nejznámější vánoční koledy s bývalým žákem třinecké soukromé ZUŠ, dnes studentem Pražské konzervatoře, Štefanem Pechou, který se objeví také v dřívější části programu.

Účinkují

Yvetta Blanarovičová

Vladimír Walda Nerušil

žáci základních uměleckých škol z Třince

děti pěveckého sboru Zvoneček DDM Třinec

Štefan Pecha

Termíny