Othello

Divadlo

Divadelní předplatné

 

Výjimečný začátek představení v 18.00 hodin kvůli délce představení! Slavná tragédie, promlouvající napříč staletími, o síle lživé pomluvy, žárlivosti, chorobných ambicích, které dovedou zkazit nebo dokonce zničit lidské životy, a také o lásce, která musí čelit ďábelskému zlu. Klasická Shakespearova tragédie o žárlivosti a zradě, v režii a úpravě Michala Langa je pojata moderně a vojensky.

Langova aktualizace Othella má atraktivní výpravu a působivý společenskopolitický přesah. Shakespearovský jazyk v překladu Martina Hilského tak doprovázejí atributy moderní doby, jako jsou vojenské maskáče, novodobé zbraně, notebooky, mobily, baterky, cigarety. Příjemnou složku tvoří jazzová scénická hudba, pocházející z autorské dílny režiséra.

Jan Teplý ml. získal za roli Jaga širší nominaci na cenu Thálie 2014 za mimořádný jevištní výkon.

 

Autor: William Shakespeare
Divadlo: Divadlo pod Palmovkou

Režie: Michal Lang

Délka představení: 200 minut s přestávkou

Účinkují

Hrají: Ondřej Veselý, Jan Teplý ml., Angelika Sbouli, Lenka Langová, Jan Hušek / Jan Konečný, Tomáš Dianiška, Zdeněk Kupka, Ivana Wojtylová, Dušan Sitek, Ivan Jiřík, Jan Konečný / Jan Hušek, Radek Valenta, Martin Hruška, Ondřej Volejník, Václav Vostarek, Tereza Dočkalová, Filip Bařina, Miroslav Sabadin...

Termíny