Hrdý Budžes

Divadlo

Hrdý Budžes byl jediný, který vytrval. Všichni ostatní to vzdali, ale on vytrval. Velký vzor Helenky Součkové, žákyně druhé třídy základní devítileté školy.

Hlavní postava výpravné a na kulisy a kostýmy náročné hry žákyně druhé třídy základní devítileté školy Helenka Součková v podání Báry Hrzánové diváky zkoumavým i naivním pohledem osmiletého dítěte sugestivně provází tragikomickými roky husákovské normalizace, tak jak se na počátku 70. let promítala do světa dětí i dospělých.Na pozadí prostředí školy a divadla v jednom „nejmenovaném“ okresním městě se odvíjí sled komických příhod, trapných zážitků, drobných i větších neštěstí, které malá Helenka nejen prožívá, ale zároveň je s bezprostředností svému věku vlastní hodnotí a komentuje.

Barbora Hrzánová získala cenu THÁLIE 2003 za mimořádný ženský jevištní výkon za roli Helenky Součkové.
Jde o dramatizaci úspěšné stejnojmenné prózy spisovatelky Ireny Douskové.

 

Autor: Irena Dousková
Divadlo: Divadlo A. Dvořáka Příbram


Režie: Jiří Schmiedt

 

Délka představení: 165 minut

 

Účinkují

Hrají: Helenka Součková - Barbora Hrzánová Žena & Soudružka & Maminka & Babička & Paní učitelka Freimanová & Učitelka & Dr. Glancová & Berenčičová & Krátká & Kroupová & Miluška Voborníková... - Jarmila Vlčková / Marcela Šiková Muž & Soudruh & Tatínek & Dědeček & Pepíček & Ředitel Vytlačil & Pan Pecka & Ing. Raroch & Freistein & Doktor Macháček... - Libor Jeník

Termíny