Novoroční koncert Edity Adlerové

Hudba

„George Gershwin - muž, který neodešel“

Koncertní předplatné

 

V rámci jedinečného projektu české mezzosopranistky budou uvedena převážně díla světoznámého skladatele George Gershwina. Program zaujme netradičním obsazením, které nabídne neotřelý zvuk a souhru.

Jedná se o projekt jedné z nejlepších českých mezzosopranistek Edity Adlerové (nejmladší Carmen v historii české opery, oceněná cenou ČHF, 5 let působila jako sólistka Le Grand Theatre Puy du Fou ve Francii, spolupracuje s významnými umělci a tělesy, zpívala mimo jiné v Německu, Rakousku,  Švýcarsku, Francii, Itálii, Řecku, Polsku, Slovensku, Rumunsku, Lotyšsku, Moldávii, Španělsku, Maroku, Egyptě a Spojených Arabských Emirátech), který je sestaven převážně z díla světoznámého autora nezapomenutelných skladeb, George Gershwina. Originalitu programu jistě podtrhne netradiční obsazení, které nabízí úplně nový, kouzelný zvuk a souhru.
Aranže jsou z pera akordeonové hvězdy Petra Vacka (výtěz několika mezinárodních soutěží v různých zemích světa, absolvoval turné po Japonsku a je žákem světově uznávaného francouzského virtuoza Fredericka Duschampse v Paříži), který neopomněl ani na Rhapsody in Blue. Mezi písněmi bude jistě každý znát slavný kus z opery Porgy a Bess Summertime, ale i písničky GG ze slavné doby počátků amerického muzikálu, jako například The Man I Love, Embraceable You, I Got Rhytm nebo Somebody Loves Me.
Celý pořad má výraznou dramaturgickou gradaci. Kostýmy jsou zvoleny stylově, včetně speciálně zhotovených klobouků pro zpěvačku. Je to večer moderovaný, provázený autentickými citáty Gershwinových lásek a jeho součastníků. Tím se zpřítomní jak zajímavá a skvělá Gershwinova osobnost, tak i atmosféra slavné éry třicátých let v Americe.

Edita Adlerová - mezzosoprano
Petr Vacek - akordeon
Martin Jančík - bezpražcová basa
Václav Česák - bicí

Program

1. Somebody Loves Me
2. But Not For Me (Girl Crazy)
3. Drifting Along With The Tide (George White Scandals)
4. Viktor Vlasov - Basso Ostinato - akordeon sólo
5. The Man I Love
6. Summertime (Porgy a Bess)
7. Improvizace na Autumn Leaves - akordeon sólo - arr. Petr Vacek
8. Embraceable You
9. Blah, Blah, Blah
10. I Got Rhytm (Girl Crazy)
11. Omaggio ad Astor Piazolla - V. Zubitsky, arr. Petr Vacek
12. My Man’s Gone Now (Porgy a Bess)
13. Rhapsody In Blue - akordeon sólo - arr. Petr Vacek
14. Clap Yo’Hands (Oh, Kay!)

Termíny