Schloss Hof – znovuvzkříšený sen – přednáška v Kroměříži

Volný čas

Ve čtvrtek 5. listopadu bude místo Mgr. Ondřeje Zatloukala přednášet Ing. Lenka Křesadlová, Ph.D., ředitelka metodického centra, na téma: Schloss Hof – znovuvzkříšený sen.


Evžen František, princ savojský byl významným vojevůdcem a politikem Habsburské monarchie. I výjimeční muži potřebují odpočívat, a právě pro tento účel si nechal vybudovat zámecký areál Schloss Hof s palácem, výstavnou zahradou, hospodářským dvorem, loveckým zámečkem a oborou. Zde se mohl prezentovat jako pravý barokní šlechtic, přijímat hosty, pořádat velkolepé slavnosti a oddávat se lovecké vášni. Zatímco 18. století bylo pro Schloss Hof zlatým věkem, v 19. a 20. století zde sídlila armáda a tato perla vrcholného baroka spěla ke svému zániku. Od roku 2002 je této unikátní památce postupně vracen původní lesk a nabízí svým návštěvníkům řadu neopakovatelných zážitků.

Původní přednáška (Kroměřížský zámecký areál v kontextu evropské umělecké a intelektuální diskuse) proběhne v jednom z následujících bloků, termín přednášky bude upřesněn. Sledujte prosím webové stránky www.nczk.cz.

Termíny