SUGÁRKA ENYEDI QUARTET /HU,CZ/

Hudba

Sugárka, jejíž  jméno znamená "malý paprsek světla," se do povědomí všech jazzových milovníků trvale zapsala vydáním svého debutového alba "Las puertas abiertas" (Otevřené brány). Od té doby její hvězda jen stoupá.

V cestě za hudebním vzděláním procestovala celou Evropu, a ještě před odjezdem z rodného Maďarska stihla zvítězit v soutěži maďarského rádia. Další vítězství následovala v Jazz Junior Hungary i Czech Jazz Junior - rychle se z ní stávala hvězda první velikosti, a její mládí i krása ještě násobily nebývalý úspěch.

Spolupracuje s řadou velkých osobností, od Agostina di Giorgio, vedoucího představitele newyorského bebop jazzu, po mistra kytaristu z Nového Zélandu Matthewa Mitchella. Své renomé si vydobyla též jako skladatelka a herečka. Její vlastní hra, zinscenovaná s domácí kapelou Chanson Élysées, ji předvedla jako originální hereckou veličinu, a své schopnosti skvěle zužitkovává i na koncertech.

Od té doby se stala stálým vystupujícím na většině velkých jazzových festivalů po celé Evropě, a její věhlas jen stoupá. V současné kapele ENYEDI SUGÁRKA JAZZ TETT hraje s Csicsák György Balázsem na pozici kytaristy, Piri Bélou na basu, Laskay Péterem na bubny a Adameczem Józsefem na perkuse.

Termíny