RUCHADZE BAND * AMSTERDAM BEYOND /NL,CZ/

Hudba

Na přelomu šedesátých a sedmdesátých let pod jménem "Ruchadze Band" vystupovala na strahovských kolejích v klubu č.1 (tehdy nejzápadněji orientovaný pražský klub) kapela, která měla velký úspěch s interpretací soulové a bluesové klasiky.

Protagonista skupiny Konstantin Ruchadze emigroval přes Rakousko (kde hrál s Peterem Wolfem - pianistou skupiny Franka Zappy a v dnešní době slavným hudebním producentem v USA) a Španělsko (kde byl vítaným hudebním hostem v domě Salvádora Dalího) do Holandska.
V Amsterdamu žije dodnes.

V Holandsku kromě svých úspěšných projektů se skupinami Goblet a Hot Bolshevik (funk,rhythm & blues, fusion, jazz) účinkoval jako zpěvák, aranger, skladatel, kytarista a baskytarista se špičkovými hudebníky západní scény jako: Jan Akkerman (legendární kytarista skupiny Focus, jenž v roce 1973 byl v anketě anglického časopisu Melody Maker zvolen nejlepším světovým kytaristou) a Candy Dulfer (světoznámá saxofonistka, která se proslavila jako Princův "sideman").

Po pádu berlínské zdi Konstantin Ruchadze přijel na první návštěvu do Prahy a po setkání s ostatními členy původního Ruchadze Bandu vznikla myšlenka vrátit se ke společným kořenům. První koncerty a velmi příznivé ohlasy posluchačů na hudbu, která zasahuje svou dravostí a výraznou spontanitou, kombinovanou s hudební zralostí muzikantů, se staly motivací pro členy skupiny pokračovat dál ve zvoleném směru.

Účinkují

Konstantin Ruchadze - zpěv, kytara
Lukáš Martínek - el.kytara
Viliam Béreš - klávesy
Petr Eichler - bicí
Marek Eichler - baskytara

Termíny