PIVOVARNICTVÍ V PARDUBICKÉM KRAJI A NA POLIČSKU

Výstava

Putovní panelová výstava Regionálního muzea v Chrudimi se bude věnovat rozvoji pivovarnictví za posledních 100 let. Bude doplněna bednářskou dílnou, předměty spojenými s výrobou, skladováním a pitím piva i potřebnými surovinami. Představí různorodé postupy vaření zlatého moku. Uvolněnou atmosféru navodí instalace dobové hospody s pípami, sudy, džbány a půllitry i s místem k posezení. Výstavu obohatí zajímavosti z kolekcí sběratelů a promítání krátkých filmů z pivovarů v Hlinsku nebo Pardubicích.

V roce oslav 750. výročí založení města Poličky bude na výstavě čestné místo patřit historii i současnosti Měšťanského pivovaru v Poličce. Samostatný pivovar na Dolním předměstí byl postaven před 150 lety. Za tu dobu zažil období slávy, úpadku i znovuobnovení a prosperuje dodnes. V okolí pak existovaly pivovary v Kamenci, Svojanově a v Bystrém.

 

Mladším návštěvníkům, kteří ještě nemohou pivo ochutnat, přiblížíme práci v pivovaru zábavnou formou. Dospělé návštěvníky zveme na pivo, besedu a přednášku s bývalým sládkem panem Vášou (termín večerního programu bude upřesněn).

 

Vernisáž výstavy se koná v sobotu 28. listopadu 2015 od 14.00 hod. ve  výstavních sálech Centra Bohuslava Martinů. Partnerem výstavy je Měšťanský pivovar v Poličce, a. s.

Termíny