Výstava: PŘED OPONOU ZA OPONOU

Výstava, Divadlo, Volný čas, Pro děti

Muzeum Říčany zve na připravovanou výstavu:

Před oponou za oponou...

... každý může stát!

Před oponou za oponou si můžou všichni hrát a stát se na chvíli herci, kostyméry, autory, scénografy i režiséry stejně, jako to dělají všichni amatérští divadelníci bez rozdílu věku a doby – pro možnost pobavit sebe i jiné, setkávat se s bezva partou, prožít kousky jiných životů, svobodně říci svůj názor.

Tak jako členové říčanského divadelního spolku Tyl, které budete moci vidět v průběhu výstavy na divadelním festivalu Šatopletův podzim.

Známí autoři českého divadla vás zábavnou formou provedou výstavou - vybranými částmi historie české vlasti, vývoje českého jazyka a literatury.

Budete si moci na vlastní kůži vyzkoušet různé divadelní formy, od kramářských písní, přes loutkové a stínové divadlo, až po divadlo činoherní. V kostýmech se budete moci i vyfotit.

Půjčte kostým na výstavu a přijďte na vernisáž

I vy, návštěvníci a příznivci muzea, se můžete podílet na výstavě „Před oponou za oponou“.

Budeme rádi za zapůjčení zejména (ale nejen) dětských kostýmů či jejich součástí, různých oděvních doplňků, klobouků, šátků, vousů apod., které by si mohly děti na výstavě oblékat a vytvářet tak konkrétní scény. Uvítáme především dobové (historické) oblečení a uniformy všeho druhu (pionýr, voják, mažoretka apod.). Všechny přispěvatele zveme na vernisáž.

Termíny