S Kavárnami naživo na vlnách kapely Palindromes

Hudba

V pátek 30. října v 18.30 proběhne v Domě knihy Knihcentrum koncert kapely Palindromes.
Indierockové trio Palindromes vzniklo na počátku roku 2011, kdy se v Praze žijící francouzský písničkář a producent Xavier Andrieu rozhodl převést experimentální skladby svého elektronického projektu Perpetuum Mobile do formátu živé kapely. Kapela se od počátku snaží využít možností nástrojového obsazení a skloubit syrovost rockové rytmiky s náladovostí abstraktních kytarových struktur, repetitivních motivů i živě tvořených samplů. Po pár měsících fungování se Palindromes dostali do finále Sázavafest Battle 2011 a skupina začala koncertovat v pražských klubech. V roce 2013 pak ke klubovým koncertům přidala i několik vystoupení na festivalech po České republice a v následujícím roce začala natáčet své první oficiální studiové LP, které by se mělo objevit na pultech během roku 2015.

Akce proběhne v rámci festivalu Kavárny naživo, který se bude konat (jak již sám název napovídá) v kavárnách po celém městě od 2. do 31. října 2015. První ročník proběhl v říjnu minulého roku v Praze, avšak v Ostravě letos proběhne úplně poprvé.

Hlavní myšlenkou celé akce je zejména přinést více života do kaváren. Během října se tak lidé mohou díky Kavárnám naživo potkávat nejen s přáteli, ale také s umělci a jejich tvorbou, mohou si při kávě poslechnout přednášky na nejrůznější témata, poslouchat zajímavou hudbu nebo se aktivně zapojit do workshopů.


Návštěvníci besed v Domě knihy Knihcentrum se mohou během měsíce října zúčastnit slosování o vstupenky na koncerty Janáčkovy filharmonie Ostrava.


Po celý měsíc říjen bude v Domě knihy Knihcentrum probíhat KNIHOBRANÍ. A co se pod tímto názvem skrývá? Čím více KNIH nakoupíš, tím větší slevu máš! Akce platí do 31. 10. 2015. Tak neváhejte a přijďte nakoupit knihy za výhodné ceny!
Projekt Dům knihy živě!!! je spolufinancován statutárním městem Ostrava.


Rezervujte si místo e-mailem rezervace.ostrava@knihcentrum.cz nebo telefonicky 607 082 029. Upozornění – 15 minut před začátkem akce rezervace propadají, dostavte se prosím včas!
Všechny akce jsou ZDARMA.

Účinkují

Indierockové trio Palindromes

Termíny