Pocta tradicím první republiky – připomínka české státnosti na královském hradě Křivoklát

Volný čas, Pro děti

Den státního svátku 28. října je dnem vzniku samostatné republiky a připomínkou české národní identity. Královský hrad Křivoklát bude hostit slavnost, jež vyzvedne nejlepší tradice, které se podílely na vzniku Československé republiky.


http://www.krivoklat.cz/

Hrad i městys Křivoklát zažily velký návštěvnický rozkvět v období 20. a 30. let dvacátého století. Tehdy nově probuzený zájem o turistiku měl blahodárný vliv na rozvoj obce, kam návštěvníky přitáhl hrad a krásná okolní příroda. Tradice, které tehdy vznikly, přetrvávají mnohdy až do dnešních dnů a jméno Křivoklát od té doby stále platí za velmi kvalitní turistickou značku. Partnery akce jsou městys Křivoklát a obec Roztoky.

Program dne by měl co nejvíce připomínat atmosféru doby první republiky s účastí dobové hudby, četníků, vojáků, legionářů, sokolů, skautů a jiných dobově oděných účastníků, prodejních stánků s tiskovinami (pohlednice, mapy, průvodce po dějinách hradu…). Ve 13 hodin přijedou na hrad staré automobily a motocykly, které předtím absolvují jízdu elegance nazvanou Křivoklátský okruh.

Vrcholem programu bude slavnostní akt k poctě Československé republiky ve 13.30 hod. a poté ve 14 hod. vernisáž výstavy k dějinám české státnosti, jejíž otevíraná část bude mít název Cesta legionáře. Program bude zakončen unikátním podvečerním koncertem Blue Star Václava Marka v královském sále hradu Křivoklát. Vítáni jsou všichni návštěvníci, zvláště pak příchozí v dobovém oděvu!

 

Termíny