PETRA BRABENCOVÁ QUARTET

Hudba

Petra Brabencová se narodila v Karlových Varech. Vystudovala gymnázium s rozšířenou výukou hudební výchovy na SPgŠ Karlovy Vary. 2011-2014 navštěvovala VOŠ při Konzervatoři Jaroslava Ježka v Praze obor jazzový zpěv. Prvotní hudební vzdělání získala především v ZUŠ v Karlových Varech, kde navštěvovala hodiny zpěvu a klavíru a kde začala působit ve školních souborech pod vedením J. Volfa st. a především ve školním bigbandu významného saxofonisty M. Krajíce, se kterým spolupracuje dodnes. Právě jemu vděčí za veškeré jazzové základy, ať už smysl pro frázování nebo obecně vnímání jazzové muziky.
Jako zpěvačka nyní působí v profesionální kapele M. K. Collective, která tvoří základ dalšího projektu a to bigbandu, doplněného předními hráči české jazzové scény, Zde se Petra Brabencová prosazuje i autorsky především psaním textů v kompozicích a aranžích M. Krajíce. Dále působí v Karlovarském Repre Bandu (KRB), kvartetu World Landscapes. Příležitostně si zazpívá s předními jazzovými muzikanty jako M. Šulcem, O. Štveráčkem, B. Charrettem, T. Barošem a dalšími.
Nejnovější aktivitou Petry je založení vlastního kvartetu/ P. Brabencová Quartet/, který se výhradně věnuje interpretaci slavných jazzových standardů za doprovodu výborných muzikantů nově nastupující české jazzové generace / Tomáš Jochmann – p, Tomáš Baroš – db, Marek Urbánek – dr/.

Termíny