Samhain na zámku Nižbor

Volný čas, Hudba, Pro děti, Turistika
Přijďte strávit příjemné podzimní odpoledne do společnosti Keltů. Opět jsme připravili na sobotu 24. 10. 2015 od 14 hodin oslavu keltského svátku Samhain na zámku Nižbor. Znamená to nejen konec turistické sezóny v Informačním centru keltské kultury, ale i oslavu keltského Nového roku. Jak se sluší, tak budeme bilancovat „úrodnost“ roku minulého, potkáme se s keltskými předky a jejich tradicemi a bohatým programem se pokusíme zajistit úspěšnost budoucí sezóny.
Do světa Keltů nás přenesou řemeslníci a bojovníci z Vousova kmene, hudbou je doprovodí kapely Happy To Meet, Dé Domhnaigh, Isara a Dick O´Brass, tanec předvede a naučí taneční skupina Gall-Tír. Za hudebního doprovodu si můžete vychutnat dobroty z Taverny u ruky a načerpat informace při návštěvě Informačního centra, nebo utratit pár mincí u některého ze stánku se řemeslným zbožím. Program svátku a turistické sezóny bude zakončen zapálením očistných ohňů a show v podání Orbis de Ignis.
Oslava Samhainu snad bude příjemnou tečkou za rokem 2015 a pozvánkou na dvanáctou sezónu Informačního centra v roce 2016.
Účinkují

Hudba: Happy To Meet, Dé Domhnaigh, Isara a Dick O´Bras

Tanec: Gall-Tír

Řemesla a bojovníci: Vousův kmen

Ohňová show: Orbis de Ignis

Termíny