THE RESIDENTS - SHADOWLAND

Hudba

THE RESIDENTS v Olomouci...
Pořádá Galerie Caesar a Bounty Rock Café

6. 2. 2016 / 20.00 / S-klub,
Třída 17. listopadu 43, Olomouc


The Residents jsou od roku 1972 výraznou součástí amerického undergroundu.

K dovršení oslav svého 40. výročí, The Residents s potěšením oznamují, že připravili třetí část Randy, Chuck a Bob trilogie - Shadowland. 
Trilogie započala v roce 2010 představením The Talking Light, pokračovala v roce 2013 na turné Wonder of Weird (mj. 12. 5. 2013 Olomouc) a nyní je završena představením Shadowland, ve kterém 
The Residents zkoumají život v opačném směru a zaměřují se na začátek života - zrození.
Stejně jako první dvě části trilogie, Shadowland zahrnuje hudbu 
The Residents prokládanou krátkými videi o zrození, znovuzrození, reinkarnaci a NDE (Near Death Experiences - Zážitky s klinické smrti).

The Residents v současnosti vystupují jako trio - zpěvák, kytarista a hráč na elektronické nástroje a bicí. Všichni společně vytvářejí neobyčejně majestátní zvuk. Shadowland obsahuje i některé klasické skladby The Residents a v nových verzích si vychutnáte např.: Blue Rosebuds, Harry The Head, Weight Lifting Lulu, Constantinople nebo Easter Woman. Některé z těchto starších písní jsou interpretovány tak radikálně, že až po pár minutách poznáme, o co jde. The Residents neustále objevují sami sebe a ve Shadowland to nebude jiné. Mají zcela nové kostýmy i scénografii. Jako každé turné, je i Shadowland zcela odlišné od toho, co bylo předtím. Lidé rádi vzpomínají na jejich klasické oční bulvy a smoking, ale pravdou je, že The Residents mají mnoho tváří.
Hudebně i umělecky jsou na vrcholu a Shadowland je skvělá přehlídka toho, co udělali a ještě udělat mohou.

Máte se na co těšit a dle recenzí z amerického tisku: 
Old-school fans were in heaven.

Termíny