MIKE FLETCHER TRIO /UK/

Hudba

Fletcher / Brice / Jozwiak je trio špičkových jazzových hráčů z Velké Británie. Jejich hudba je chvíli lyrická, chvíli dobrodružná a spontánní. Každý koncert je mimořádnou příležitostí, něčím novým a nečekaným. V rámci International Jazz Festival se mohou tito tři mladí hudebníci znovu naplno ukázat.

Účinkují

Mike Fletcher (saxofon a flétna) pochází z Birminghamu, je multiinstrumentalista a skladatel. K jeho projektům patří trio s Oliem Bricem a bubeníkem Jeffem Williamsem a 12-členný jazzový orchestr s vlastní autorskou tvorbou. Procestoval Evropou jako sólista s European Jazz Orchestra a vystupuje s Paul Dunmall Sextet a Tony Biancova Utoma Quartet.

Olie Brice (kontrabas) je z Londýna. Působí jako kapelník i sideman, pracoval se širokou škálou jazzových hudebníků, jako jsou Paule Dunmall, Tobias Delius, Ken Vandermark, Mark Sanders, Mikolaj Tzaskači Ingrid Laubrocková. Nedávno dokončil rozsáhlé turné po Velké Británii a Irsku v triu s Tonym Malabym a Jeffem Williamsem.

Tymek Jozwiak (bicí) se narodil v polské Toruni. Přestěhoval se do Velké Británie, studovat u Tonyho Levina. Připojil se hudebníkům vzrušující nové jazzové generace Británie, jako jsou Paul Dunmall, Lluis Mather, Tony Kofi, Iain Ballamy a Sid Peacock.

Termíny