Tajemství Čtyřlístku, nová výstava v galerii GUD

Výstava
Rádi bychom Vás pozvali do Galerie umění pro děti GUD na novou výstavu "Tajemství Čtyřlístku", kterou jsme připravili společně s mladými designéry z UMPRUM k výročí 600 - stého vydání čísla časopisu Čtyřlístek. 

Časopis Čtyřlístek je českým fenoménem a kulturním dědictvím v oblasti komiksu, který baví mnoho generací již 46 let. Jeho ilustrátorem je Jaroslav Němeček.
 
Nové a netradiční pojetí interaktivní výstavy připravil tým mladých designérů z pražské Vysoké školy uměleckoprůmyslové, Lenka Svatošová a Stanislav Holý (ateliér designu Michala Froňka), kteří již v minulosti spolupracovali s galerií GUD na úspěšném zpracování výstavy Radek Pilař dětem. Kompletní zpracování výstavy připravili v přímé spolupráci s panem Němečkem, jenž pro výstavu přichystal i mnoho autentických ilustrací.
  Výstava má mnoho interakcí a seznamuje děti s hlavními postavami Čtyřlístku zábavnou formou. Mohou si třeba sestrojit vynález s profesorem Myšpulínem, nebo poměřit síly se silákem Bobíkem. Pokud se nebudou bát projít temným lesem, čeká je pohodlí v domečku Čtyřlístku a zábava ve výtvarné laboratoři. Součástí výstavy je i fotokoutek, kde děti získají na památku fotografii.
Součástí výstavy bude mnoho doprovodných programů - víkendové workshopy, divadelní představení “Čtyřlístek v pohádce”, vánoční dílny, výlety za poznáním historické Prahy a další. 

Výstava potrvá od 16. října do 23. prosince 2015.

Pro veřejnost jsou určeny všední dny od 14:00 do 18:00 hodin (mimo pondělky) a víkendy od 10:00 do 18:00 hodin.

Více informací na www.galeriegud.cz
Termíny