BUBNOVÁNÍ PRO BUBNY

Výstava, Hudba, Pro děti

Výroční den prvního židovského transportu vypraveného z Prahy chceme připomenout aktivním vyjádřením nesouhlasu s mlčením a přihlížením.

Spolu s dětmi ve školách vyrábíme stovky bubnů, které 16. října 2015 rozezní prostor pod sochou Aleše Veselého Brána nenávratna. Socha stojí přímo na cestě, po níž deportovaní lidé přicházeli na nádraží. A právě zde budeme bubnovat svůj osobní postoj k tichu mlčící většiny.

Bubnovat přijdou známí čeští bubeníci, svým krátkým vystoupením udají rytmus, ke kterému se připojí široká veřejnost. Známí herci pražských divadel budou citovat z textů, které pro bubnování napsali a vybrali členové PEN klubu.

Pro výrobu bubnů jsme uspořádali sbírku na hithit.cz. Kdo přispěje, může si odnést svůj vlastní buben.

Na nádraží Praha–Bubny, z něhož bylo deportováno téměř 50 000 židovských obyvatel, vzniká Památník ticha, místo pro veřejný dialog o odkazu obětí, motivech pachatelů, ale především o roli mlčící většiny v dobách, kdy se pasivita stává obecným ohrožením.

Bubnování pro Bubny je další z řady akcí, které mají záměr vznikajícího památníku přiblížit veřejnosti.

Účinkují

Účast přislíbili: David Koller, Miloš Vacík, Jaroslav Kořán, Alan Vitouš, Jan Červenka, Jan Hřebejk, Ondřej Vetchý, Tomáš Töpfer, Petr Vacek, Bára Hrzánová, Jana Boušková, Václav Vydra a další

Kontakty

www.bubny.org

Termíny