East West European Jazz Orchestra /EU,USA,Bali/

Hudba

ORIGINAL ORCHESTRAL JAZZ

The East-West European Jazz Orchestra byl založen v roce 2008 sdružením East-West Jazz Dortmund ve spolupráci s Glen Buschmann Jazz Academy Dortmund a hudebními institucemi z jeho partnerských měst, což jsou Rostov na Donu (Rusko) a Novi Sad (Srbsko). V roce 2008 mezinárodní porota jmenovala orchestr jedním z oficiálních orchestrů Evropského hlavního města kultury – Ruhr 2010. Band vyniká autentickým způsobem interpretace na mezinárodní úrovni.

Využívá dosud neznámé hudební formy, které kombinuje s evropským jazzovým mainstreamem, obohaceným o východoevropskou hudební tradici a východoevropský jazz. Projekt v sobě integruje různé kultury, žije evropskou myšlenkou a vyhledává začínající i profesionální jazzové hudebníky z různých evropských regionů s jejich neobvyklými styly ovlivněnými místní regionální hudební tradicí.

V průběhu let 2008-2010 hrál orchestr s hudebníky jako jsou Dennis Rowland (USA), Jerry Bergonzi (USA), Gerard Presencer (GB), Andrew Krasilnikov (RUS), Ondrej Štveráček (CZ), Peter Beets (NL), Dian Pratiwi (Indonésie), Ryan Carniauxem (USA), Milan Svobod (CZ), Peter Weniger (D), JD Walters (USA) a s dalšími.

Termíny