Melodie stříbrného plátna v podání Brzobohatého, Brouska a Kučery

Volný čas

Melodie z filmů si mnohdy začínají žít svým vlastním životem a bývají populární i poté, co se snímek už v kinech nepromítá. Melodie stříbrného plátna je název koncertu, který proběhne 20. října v 19.00 v Multifunkční aule Gong. Během večera, kterým Vás budou provázet Ondřej Brzobohatý a Ondřej Brousek, zaznějí skladby z českých i světových filmových hitů. Kromě toho se oba protagonisté utkají v souboji klavírů. I v duelu jistě rozpoznáte známé nápěvy např. z českých televizních seriálů, českých i zahraničních filmových snímků, ale i úryvky z oblíbených skladeb klasické hudební literatury, či exkurze do popu. Role dirigenta se zhostí Jan Kučera.
Návštěvníci Domu knihy Knihcentrum budou mít jedinečnou možnost potkat Ondřeje Brzobohatého, Ondřeje Brouska a Jana Kučeru v pondělí 19. října v 17.00. Beseda a autogramiáda se koná ve spolupráci s Janáčkovou filharmonií Ostrava.

Ondřej Brzobohatý je český hudebník, skladatel a herec. V letech 1998-2004 studoval na Konzervatoři a vyšší odborné škole Jaroslava Ježka obory skladba, klavír a dirigování, pak pokračoval v studiu filmové hudby u Milana Kymličky. Do roku 2007 působil v kapele Bůhví, od tohoto roku pokračuje v sólové hudební kariéře jako zpěvák a klavírista s vlastní kapelou.
Ondřej Brousek je český filmový herec, hudebník a skladatel. Narodil v Praze v herecké rodině Brousků. Vystudoval hudebně-dramatický obor na pražské konzervatoři. Po úspěšném studiu začal vystupovat v Divadle Na Fidlovačce. Zde působí nejen jako herec, ale i jako skladatel hudby. Je členem kapely Monkey Business.
Dirigent, skladatel a klavírista Jan Kučera patří mezi nejvšestrannější české umělce. Na Pražské konzervatoři absolvoval skladatelský a dirigentský obor. Jako skladatel zasahuje do mnoha oblastí, tvoří kompozice symfonické i komorní, kantátové i písňové. Jako dirigent pravidelně spolupracuje s předními českými orchestry.

Návštěvníci besed se mohou během měsíce října zúčastnit slosování o vstupenky na koncerty Janáčkovy filharmonie Ostrava.

Po celý měsíc říjen bude v Domě knihy Knihcentrum probíhat KNIHOBRANÍ. A co se pod tímto názvem skrývá? Čím více KNIH nakoupíš, tím větší slevu máš! Akce platí do 31. 10. 2015. Tak neváhejte a přijďte nakoupit knihy za výhodné ceny!

Projekt Dům knihy živě!!! je spolufinancován statutárním městem Ostrava.
Rezervujte si místo e-mailem rezervace.ostrava@knihcentrum.cz nebo telefonicky 607 082 029. Upozornění – 15 minut před začátkem akce rezervace propadají, dostavte se prosím včas!

Účinkují

Ondřej Brzobohatý

Ondřej Brousek

Jan Kučera

Termíny