Křest novinky psychiatra Jana Cimického

Volný čas

V pátek 16. října v 16.00 se můžete s MUDr. Janem Cimickým, CSc. setkat v Domě knihy Knihcentrum. Spisovatel představí svou novinku Noční pacient. Jan Cimický je jedním z nejznámějších českých psychiatrů. Jeho jméno však není povědomé jen v oblasti psychiatrie, ale i v té literární. „Psaní je pro mě pud sebezáchovy," tvrdí.

Kniha je citlivou autorovou exkurzí do světa dospívajících mladých lidí, závislých na drogách, a zároveň obrazem současné společnosti. Knihu pokřtí herec Jan Fišar a lékař prof. MUDr. Rajko Doleček, DrSc.

MUDr. Jan Cimický, CSc. vystudoval Lékařskou fakultu Univerzity Karlovy v Praze a od počátku své lékařské dráhy se specializoval na psychiatrii. Až do roku 1996 pracoval v Psychiatrické léčebně v Bohnicích, kde byl v letech 1981–1996 primářem socioterapeutického a rehabilitačního oddělení. V roce 1996 si otevřel privátní Centrum duševní pohody Modrá laguna. Jeho próza čerpá převážně z lékařské praxe, mnohdy jde o příběhy s detektivní zápletkou. Vydal několik sbírek vlastní poezie.

Návštěvníci besed se mohou během měsíce října zúčastnit slosování o vstupenky na koncerty Janáčkovy filharmonie Ostrava.

Po celý měsíc říjen bude v Domě knihy Knihcentrum probíhat KNIHOBRANÍ. A co se pod tímto názvem skrývá? Čím více KNIH nakoupíš, tím větší slevu máš! Akce platí do 31. 10. 2015. Tak neváhejte a přijďte nakoupit knihy za výhodné ceny!

Projekt Dům knihy živě!!! je spolufinancován statutárním městem Ostrava.
Rezervujte si místo e-mailem rezervace.ostrava@knihcentrum.cz nebo telefonicky 607 082 029. Upozornění – 15 minut před začátkem akce rezervace propadají, dostavte se prosím včas!

Účinkují

MUDr. Jan Cimický, CSc.

Termíny