Před obzorem se spisovatelkou Pavlou Jazairiovou

Volný čas

Objevme spolu s Pavlou Jazairiovou Egypt, Afriku či Izrael. 12. října v 16:00.

Známá rozhlasová novinářka a spisovatelka Pavla Jazairiová se v roce významného životního jubilea ohlíží za svým životem, který je stejně nevšední a zajímavý jako sama autorka. Kniha vzpomínek Před obzorem vznikla na základě rozhlasového cyklu Osudy a sleduje jak linii soukromého života, vyprávěnou s maximální upřímností, tak profesní dráhu. Knižní memoáry Pavly Jazairiové se věnují nejen minulosti, ale shrnují rovněž celoživotní zkušenosti, které autorka získala při svých cestách, především po arabských zemích. V pondělí 12. října v 16.00 se s autorkou setkáte v Domě knihy Knihcentrum.

Pavla Jazairiová je bývalá redaktorka zahraničního zpravodajství Českého rozhlasu Radiožurnál, se specializací na oblast Blízkého Východu a Afriky. Své zážitky z cest po Africe shrnula ve čtyřech knihách: Sahara všedního dne, Setkání v buši, Cesty za Afrikou a Afrikou v protisměru. Dalšími úspěšnými tituly posledních let se staly Izrael a Palestina Palestina a Izrael a Egypt. Pavla Jazairiová aktuálně informovala v Českém rozhlase jako jedna z mála reportérek o válkách v Afghánistánu a v Iráku. Svou pozornost zaměřila i na Indii, kde delší dobu pobývala a sama ji procestovala. Strhující svědectví o této zemi zaznamenala v knihách s názvem V Indii, V severní Indii a V jižní Indii. V roce 2005 vyšla kniha Cestou hvězdy, v níž popsala poutní cestu do Santiaga de Compostela, kterou sama absolvovala. Po letech se vrátila na delší dobu do Afriky a své dojmy zaznamenala v knize Jiná Afrika. V roce 2010 jí vyšla kniha 8 511 970 km2 Brazílie, v roce 2011 vydala povídky Podél cest a v roce 2013 titul Jediný svět.

Návštěvníci besed se mohou během měsíce října zúčastnit slosování o vstupenky na koncerty Janáčkovy filharmonie Ostrava.


Po celý měsíc říjen bude v Domě knihy Knihcentrum probíhat KNIHOBRANÍ. A co se pod tímto názvem skrývá? Čím více KNIH nakoupíš, tím větší slevu máš! Akce platí do 31. 10. 2015. Tak neváhejte a přijďte nakoupit knihy za výhodné ceny!
Projekt Dům knihy živě!!! je spolufinancován statutárním městem Ostrava.


Rezervujte si místo e-mailem rezervace.ostrava@knihcentrum.cz nebo telefonicky 607 082 029. Upozornění – 15 minut před začátkem akce rezervace propadají, dostavte se prosím včas!

Účinkují

Pavla Jazairiová

Termíny