Výběr rozhovorů Polské duše

Volný čas

Ve čtvrtek 8. října v 16.00 si nenechte ujít besedu a autogramiádu rozhlasového zpravodaje Petra Vavroušky.

Po knize rozhovorů Ruské duše připravil Petr Vavrouška výběr z těch nejzajímavějších interview s osobnostmi polského kulturního, politického a společenského života. V knize Polské duše se dozvíte, proč se režisérka Agnieszka Hollandová nestala Češkou, proč se generál Wojciech Jaruzelski proměnil z šlechtice na komunistu nebo jak Kazimierz Albin utekl z Osvětimi. Bonusem je úvod spisovatele Mariusze Szczygiela.

Petr Vavrouška pracuje v Českém rozhlase od roku 2000. V letech 2004–2008 byl zahraničním zpravodajem v Ruské federaci, v období 2009–2014 působil jako zpravodaj v Polsku, Pobaltí, Ukrajině a Bělorusku. Od září 2014 je zpravodajem na Slovensku a v Rakousku. Od roku 2000 je stálým spolupracovníkem týdeníku Reflex.

Návštěvníci besed se mohou během měsíce října zúčastnit slosování o vstupenky na koncerty Janáčkovy filharmonie Ostrava.

Po celý měsíc říjen bude v Domě knihy Knihcentrum probíhat KNIHOBRANÍ. A co se pod tímto názvem skrývá? Čím více KNIH nakoupíš, tím větší slevu máš! Akce platí do 31. 10. 2015. Tak neváhejte a přijďte nakoupit knihy za výhodné ceny!
Projekt Dům knihy živě!!! je spolufinancován statutárním městem Ostrava.

Rezervujte si místo e-mailem rezervace.ostrava@knihcentrum.cz nebo telefonicky 607 082 029. Upozornění – 15 minut před začátkem akce rezervace propadají, dostavte se prosím včas!

Účinkují

Petr Vavrouška

Termíny