Korejské dny 2015

Hudba

“Ve své hudbě se, jednoduše řečeno, snažím vyjádřit zvuky přírody v kombinaci s dalšími tóny. Tyto zvuky se okamžitě harmonicky míchají a jeví se jako komplexní ozvěny nových abstraktních zvuků.” Říká o své tvorbě Eunho Chang.

Skladatel Eun-Hwa Cho se narodil v roce 1973 v jihokorejském Busanu a před šesti lety vyhrál prestižní soutěž královny Alžběty v Bruselu. Díla tohoto autora se hrají na festivalech po celém světě, namátkou například Ultrazvukový festival nové hudby v Berlíně (2003).
Rodák z jihokorejského Daegu Eunho Chang nejdřív studoval hru na klavír a až po té skladbu. Studoval na Univerzitě Fryderyka Chopina v Polsku, kde je pedagogem dodnes. Je mimo jiné i rezidentním umělcem Pražské konzervatoře.
V závěru koncertu zazní známý Chopinův klavírní koncert č. 2., dílo z vrcholného období Chopinovy tvorby. V době psaní koncertu bylo Fryderykovi pouhých 20 let! Koncert zahraje korejský klavírista Won Kim (na snímku), jehož klavírní umění ocenil New York Newsday slovy „ohnivý temperament a excelentní technika“. 

Program:

Eun-Hwa Cho: Back into/Out of pro janggu a orchestr
Eunho Chang: Koncert pro orchestr
Fryderyk Chopin: Koncert pro klavír a orchestr č. 2

 

Účinkují

Účinkují:

Won Kim – klavír
Janáčkova filharmonie Ostrava
H. M. Förster – šéfdirigent

Kontakty

www.jfo.cz

Termíny