Martin Reiner nejen o životě básníka Ivana Blatného

Volný čas

Beseda a autogramiáda proběhne ve středu 7. října v 16.00. Jeho titul Básník - román o Ivanu Blatném je kniha nabitá dosud neznámými a zároveň však silně emotivními informacemi. Šestisetstránkový román vyšel loni v nakladatelství Torst a stal se knihou roku v ocenění Magnesia Litera 2015.

Martin Reiner se poezií a osudem básníka Ivana Blatného zabývá usilovně již třicet let. Byl autorem scénáře prvního televizního dokumentu o Blatném a desítek novinových článků a rozhlasových pořadů. Stál za převozem Blatného pozůstalosti z Londýna do Památníku národního písemnictví, organizoval slavnostní ukládání ostatků Blatného na brněnském Slavíně a významně se podílel i na umístění básníkovy pamětní desky na jeho rodném domě. V roce 2000 začal pracovat na románu o básníkově nevšedním životním příběhu.

Martin Reiner je básník, prozaik a nakladatel. Narodil se Brně. Šest let strávil na vojenských školách. Později vystřídal několik zaměstnání. Byl například referentem v taneční škole, prodavačem v antikvariátu, doručovatelem tisku, inspicientem v operetě, po listopadu 1989 spoluzakladatelem a redaktorem politicko-kulturní revue Proglas, stipendistou ČLF, tiskovým mluvčím na MK ČR, šéfredaktorem nakladatelství Lidová demokracie - Petrov. Na podzim roku 1992 se stal majitelem nakladatelství Petrov. V roce 2006 založil nové nakladatelství Druhé město.

Rezervujte si místo e-mailem na rezervace.ostrava@knihcentrum.cz nebo telefonicky na čísle 607 082 029.

Účinkují

Martin Reiner

Termíny