VYUŽIJTE POSLEDNÍ ŠANCI NAVŠTÍVIT INTERAKTIVNÍ VÝSTAVU VYNÁLEZY A OBJEVY CO ZMĚNILY SVĚT V PALÁCI PARDUBICE - TUTO SOBOTU SE KONÁ ZÁVĚREČNÝ WORKSHOP PŘIPOMÍNAJÍCÍ KRÁSU RUČNÍCH ŘEMESEL

Volný čas, Pro děti

Unikátní výstava „Vynálezy a objevy co změnily svět!“ v Paláci Pardubice vstoupila do svého posledního týdne. Využijte jedinečnou příležitost a přijďte si vyzkoušet Van de Graaffův generátor,  historickou ponorku, anebo se pozdravte s robotem. Prostřednictvím interaktivních exponátů, modelů a replik nejúspěšnějších vynálezů se seznámíte s nejvýznamnějšími objevy, které ovlivnily svět kolem nás. V sobotu 26. září se uskuteční poslední z řady workshopů pro děti, tentokrát věnovaný tradičním rukodělným řemeslům a v pondělí 28. září bude výstava ukončena. Do té doby stále probíhá soutěž o jednu ze tří herních konzolí Xbox 360 4GB Kinect. 

„Z reakcí návštěvníků je zřejmé, že si výstavu naplno užívají. A nejen děti, ale i jejich rodiče. Na podobný koncept na bázi interaktivity nejsou u běžných výstav zvyklí, a proto jim umožňujeme prozkoumat vše, co se dá. Ráda bych proto do Paláce Pardubice pozvala všechny, kdo výstavu zatím nenavštívili, rozhodně nebudou litovat. Navíc tři šťastlivci, kteří se zapojí do naší soutěže, získají herní konzole Xbox. Stačí si vyzvednout herní kupon, vyplnit správně 5 soutěžních tematických otázek a zapojit se do slosování,“ říká Lucie Mikšovská, marketingová koordinátorka Paláce Pardubice.

Poslední zářijovou sobotu bude speciální pozornost zaměřena na expozici věnovanou funkčním řemeslným exponátům, a proto i poslední z řady workshopů pro děti připomene krásu ručních prací a výroby. Děti si vytvoří knoflíky, větrníky a řadu dalších věcí, které si odnesou s sebou domů na památku.

Interaktivní výstava v Paláci Pardubice je rozdělena do několika sekcí a pokrývá různé oblasti lidské činnosti, jako je například lékařství, astrologie, obchod, doprava nebo české objevy a vynálezy. Netradiční zážitek nabídne expozice Tajemství tváře, ve které kamera nasnímá obličej návštěvníka a speciální aplikace umožní její vložení do šablony významného vynálezce nebo vědce. Dalších podobných fotokoutků je v rámci výstavy mnoho. Nechybí ani jedna celá expozice věnována všestrannému renesančním géniovi Leonardu da Vinci.

Termíny