Návrat ztraceného syna

Výstava

Mezinárodně uznávaný umělec Luka Brase a začínající talent Jozef Gašpierik ve spolupráci s Flow East otevřeli ve středu 9. září výstavu nazvanou Návrat ztraceného syna. Výtvarná díla budou k vidění do 10. října v paláci Ericsson na Malém náměstí v Praze. Výstava je vyústěním projektu na podporu začínajících slovenských umělců v zahraničí, stejně tak jako odstartováním projektu Flow East Art hub, který poskytuje nadaným umělcům ateliéry zdarma. 

Luka Brase, známý výtvarník, malíř a fotograf, který je v současnosti na evropském turné, přichází po své poslední výstavě v Norsku do Prahy. S sebou přináší díla jako Paříž, Strom života nebo Příběh, která jsou uznávaná po celé Evropě.  Ve spolupráci s Jozefem Gašpierikem vytvořili jedinečný obraz na skle, který je představen na této výstavě, stejně tak díla zmiňovaného autora, pro kterého je to debutová výstava v Praze.

Jozef Gašpierik je přímočarý umělec představující unikátní kombinaci uměleckých stylů, perfektního splynutí akrylu a inkoustu aplikovaných na plátno. Jeho největší inspirací je žena jako celek a každodenní výjevy ze života. V mnoha případech jsou jeho díla vizuálním vyjádřením jeho vnitřních představ.

 

Termíny