Speciální dětské prohlídky na hradě Šternberk

Volný čas, Pro děti

Každý měsíc věnujeme jednu neděli nejmladším návštěvníkům a říjen nebude výjimkou. V neděli 11. října se uskuteční letošní poslední speciální prohlídky nazvané Technika je všude kolem nás.


http://www.hrad-sternberk.cz/

Program o technickém zázemí hradu a každodenním životě jeho obyvatel je určen dětem v předškolním a mladším školním věku (5–10 let) v doprovodu rodičů. Děti se krátce a formou přiměřenou věku seznámí s historií hradu Šternberk a blíže si prohlédnou předměty, které bývají často u běžných prohlídek opomíjeny. Společně s lektorem si popovídají o hygieně hradních pánů, osvětlení hradu, komunikaci se služebnictvem a o drobných zařízeních, která stejně jako nám dnes usnadňovala život i před sto lety na hradě.

Prohlídky jsou určeny maximálně pro 15 dětí v doprovodu rodičů, proto doporučujeme rezervaci. Prohlídky nejsou vhodné pro dospělé osoby. Vstupné na prohlídky činí 100 Kč pro dospělé, děti zaplatí 70 Kč. Začátky prohlídek v 9.30, 11 a ve 14 hodin. Kontakt pro rezervaci: tel. 585 012 935, 725 718 059, e-mail: hrad.sternberk@npu.cz

Termíny