Divokým Karakoramem s prof. Pavlem Ševčíkem

Volný čas

Ve čtvrtek 1. října v 17.00 v Domě knihy Knihcentrum Prof. MUDr. Pavel Ševčík, CSc. pohovoří na téma: Divokým Karakoramem - Tři nejkrásnější ledovcová putování v nejvelehorštějším prostředí světa a jedna výjimečná oblast navíc.

Přednáška proběhne v rámci doprovodného programu u příležitosti 13. ročníku Mezinárodního festivalu outdoorových filmů. Návštěvníci obdrží poukaz 1 + 1 ZDARMA na slavnostní zahájení festivalu.

Karakoram je díky K2 druhým nejvyšším pohořím světa a jedním ze dvou, v nichž se nachází osmitisícové vrcholy. Všechny jsou na relativně malém území u pákistánsko-čínsko-indického trojmezí. Právě na území těchto tří států se celý Karakoram rozkládá. Karakoram je ovšem i výborným cílem pro trekaře. Přechod ledovců Biafo a Hispar nebo Baltoro, patří úchvatnými výhledy k tomu nejlepšímu, co mohou velehory nabídnout.

Prof. MUDr. Pavel Ševčík, CSc. je přednosta Kliniky anesteziologie, resuscitace a intenzivní medicíny FN Ostrava a proděkan LF Ostravské univerzity. Ve volném čase se věnuje cestování, zejména do nejrůznějších horských oblastí. Navštívil zhruba 50 zemí, je zatím stále jedním z mála Čechů, kteří stanuli na všech světadílech. Pětkrát putoval himálajskou horskou soustavou, z toho 2x v nepálském Himálaji, 1x v Ladaku a 2x v Karakoramu. Nejvýše vystoupil před 11 lety - na vrchol Muztagh Ata 7532 m v čínské části Pamíru. Ze všech cest pořizuje fotografie, je mj. autorem 15 fotografických kalendářů a několika fotografických výstav. Má za sebou řadu cestovatelských přednášek, zejména v Brně, v Ostravě pak tradičně na lednové lékařské konferenci, která v posledních letech nese název Colours of Sepsis.

Rezervujte si místo e-mailem na rezervace.ostrava@knihcentrum.cz nebo telefonicky na čísle 607 082 029.

Účinkují

Prof. MUDr. Pavel Ševčík, CSc

Termíny