Ať žijí duchové – s Casanovou na duchcovském zámku

Volný čas, Pro děti

Zámek Duchcov pořádá ve spolupráci s Petrem Stolařem a Divadlem v Pytli v pondělí 2. listopadu u příležitosti svátku Dušiček mimořádné oživené prohlídky určené pro děti ze základních škol a pro středoškoláky.


http://www.zamek-duchcov.cz/

Speciální vzdělávací a zážitkový program lze využít v rámci výuky dějepisu, výtvarné či tělesné výchovy.

V interiérech oživlého šlechtického sídla se studenti seznámí s historií zámku, postavou Giacoma Casanovy a mnohými dalšími původními obyvateli zámku, to vše v působivé atmosféře Dušiček. Interaktivní prohlídky budou zaměřeny na rozvoj komunikace, týmové spolupráce a tvůrčích dovedností. Studenti se mohou těšit na speciální prezentaci zámku založenou na scénické dramatizaci, do níž se budou moci zapojit; připravena pro ně bude rovněž řada hádanek, úkolů a poznávacích kvízů.

Mimořádný prohlídkový okruh prochází hlavním sálem zámku s valdštejnskou rodovou galerií, kde se žáci a studenti seznámí s historií zámku a malířem Václavem Vavřincem Reinerem. Dále bude pokračovat vybranými místnostmi valdštejnské obrazárny a zámeckého muzea až do biliárového křídla, ve kterém původně bydlel, pracoval a nakonec i naposledy vydechl věhlasný Casanova. „Prohlídka bude završena v zámeckém sklepení, které bude pro tuto příležitost výjimečně otevřeno. Zde se pokusí mladí návštěvníci rozluštit záhadu doposud nenalezeného Casanovova hrobu,“ doplnila jedna z organizátorů akce Lenka Klementová.

Oživené prohlídky budou probíhat vždy od 8.30 do 16 hodin, délka jedné prohlídky je 80 minut. Vstupné činí 80 Kč na osobu, pedagogický doprovod má vstup zdarma. Rezervace prohlídek je nutná předem na telefonním čísle 417 835 301 nebo e-mailem na adresu zamekdux@seznam.cz.

Další informace naleznete na webových stránkách zámku www.zamek-duchcov.cz. Záběry z již proběhlých oživených prohlídek pro děti, které se konaly v únoru, květnu a září, si můžete prohlédnout ve fotogalerii na oficiálním profilu zámku Duchcov na Facebooku.

Fotogalerii z oživených prohlídek pro školy si můžete prohlédnout ZDE.

 

Termíny