Žamboši a Jiří Smrž - Andělský koncert

Hudba
Přijďte si poslechnout písničkářský šanson v podání kapely Žamboši a kytarového "Surovce" Jiřího Smrže v rámci Andělského koncertu.

 

   
Účinkují

Žamboši hrají v sestavě kytara, akordeon, bicí a samply. S použitím minimálních prostředků je zvuk kapely plný a „hýbe vnitřnostmi“. Je to současné progresivní akusticko folkrockové trio s písněmi s důrazem na text, emoce a energii. Jejich alba bodují u posluchačů i hudební kritiky. Za své tři dosud vydané tituly získali dvakrát cenu Anděl v kategorii folk a s poslední deskou byli v nominaci, kde jim prý tato hudební cena unikla jen o pověstné pírko a Anděla získali Bratři Ebenové.

 

Jiří Smrž! Surovec, který při koncertě drží kytaru pod krkem a rve za struny, jako by si s nimi chtěl vyřídit všechny účty z mládí. A pak ji konejší a hladí a prosí za odpuštění. Je to ten, který křičí bolest a touhu příběhů, co spatřil za zdmi kolem sebe... i v sobě... Křičí kultivovaným jazykem intelektuála a pak zase pláče a sténá, jako miminko, co předčasně vyrostlo v dospělého muže.

Jiří Smrž - dřevorubec a čistič melioračních stok... a duší snílka.

Štvanec a básník, držitel dvou cen Anděl v kategorii folk za svá alba.

Kontakty

www.kclisen.cz

Termíny