Čím budu? Pekařem či závodníkem? A co takhle policistou!

Pro děti

Jestli Vám doma neroste malý policista, to můžete snadno zjistit už O VÍKENDU 19. - 20. ZÁŘÍ 2015 v GALERII HARFA, kde se od 10 do 18 hodin koná již třetí díl seriálu o povoláních „čím budu?“. Tentokrát budou dětem všech věkových kategorií představeny jednotlivé složky policie české republiky, včetně poutavých ukázek jejich práce, techniky a uniforem. Děti i rodiče si tak budou moci nelehkou práci policistů na malou chvíli vyzkoušet a z blízka prohlédnout.

Kriminalistický ústav, pyrotechnici, poříční oddíl policie a mnoho dalších. Zajímá vás, co jednotliví pracovníci Policie ČR den co den vykonávají? Galerie Harfa vám tyto zajímavé profese poodhalí. V sobotu a neděli 19. a 20. září je pro návštěvníky připraven bohatý program plný praktických ukázek, soutěží, her či foto koutku. Vstup je zdarma.

Víkendový program bude opravdu pestrý. Budou představeny složky Policie ČR a některé z policejních činností si budou moci zájemci vyzkoušet na vlastní kůži. Osobně se seznámíte s prací KRIMINALISTICKÉHO ÚSTAVU PRAHA, zjistíte jak se identifikují osoby pomocí  otisků prstů či jak se postupuje při portrétování osoby. PREVENTISTÉ představí svůj stánek s výukovým střediskem. Na místě dále bude POŘÍČNÍ POLICIE s policejním člunem. V LASER STŘELNICI si budete moci zastřílet, děti si rovněž v přítomnosti dopravního policisty mohou zajezdit na DOPRAVNÍM HŘIŠTI a venku před obchodním centrem bude stát SCHENGEN BUS cizinecké policie. Chybět nebudou ani PYROTECHNICI se svým mikrobusem a kompletním vybavením, včetně robota a poutavé vyprávění tzv. „ochránců“ prezidenta České republiky.

Návštěvníci se dále mohou v neděli těšit na POLICEJNÍ MUZEUM, ve kterém proběhne výstava historických uniforem. Informace o výuce, prevenci pro děti či školní zásahové jednotce poskytne policejní škola TRIVIS a v NÁBOROVÉM STÁNKU POLICIE ČR zase přítomný personalista zodpoví otázky ohledně přípravy a podmínek přijetí k Policii ČR, která v současné době spouští nový nábor k POLICII ČR.

Přijďte blíže poznat práci policistů, zasoutěžit si a užít si zábavný víkend s celou svojí rodinou. Pro děti bude připravena i výtvarná dílna či foto koutek.

 

www.galerieharfa.cz

Termíny