Český rozvojový den

Volný čas

V rámci Evropského roku pro rozvoj 2015 pořádá Česká rozvojová agentura ve spolupráci s Ministerstvem zahraničních věcí ČR a dalšími partnery festival pod širým nebem s názvem Český rozvojový den. Zdarma přístupný festival nabídne bohatý kulturní program a informace o zahraniční rozvojové spolupráci. Návštěvníci se budou moci mimo jiné seznámit se zeměmi, v nichž Česká republika pomáhá.

Český rozvojový den startuje v Praze na Kampě ve čtvrtek 17. září ve 13.00 hodin a potrvá do 21.00. 

Prostřednictvím informačních stánků se bude na akci prezentovat 10 zemí, v nichž ČR realizuje rozvojovou spolupráci. Jde o Afghánistán, Bosnu a Hercegovinu, Etiopii, Gruzii, Kambodžu, Kosovo, Moldavsko, Mongolsko, Srbsko a Zambii. Kromě kultury, produktů či národní kuchyně daných zemí se na stáncích představí některé nestátní neziskové organizace, soukromé firmystátní instituce, které v daných zemích realizovaly či stále realizují úspěšné rozvojové projekty.

 

Na hlavním pódiu zahraje např. hudební skupina TOP DREAM COMPANY propojující žánry funk, soul, disco & groove. Dále se veřejnosti představí kapela CIRCUS PROBLEM, která návštěvníkům nabídne tak trochu bláznivou kombinaci lidové hudby, diskotékového beatu a popu. Balkánské rytmy uvede skupina BALKAN FAMILY. Celé odpoledne zpříjemní svým mixem DJ Dimitri from Chair (Makedonie).  Kromě hudební produkce budou pro návštěvníky připraveny také hudebně-taneční workshopy, vědomostní soutěže či výtvarné dílny. Lidé si budou moci projít slepeckou dráhu, vytvořit si vlastní placku nebo se nechat zvěčnit ve fotokoutku. Na vedlejší scéně se budou po celé odpoledne promítat dokumenty s rozvojovou problematikou.

 

Festival Český rozvojový den je součástí série kulturně-informačních akcí o globálním rozvoji, které se pod hlavičkou Českého rozvojového týdne uskuteční od 14. do 20. září v Praze a dalších městech ČR. Od 14. do 24. září bude na Kampě instalována také výstava zachycující českou rozvojovou spolupráci v partnerských zemích.


Vstup na festival je pro účastníky zdarma. 

Termíny