Cyklomaraton 2015 - Ostrava

Sport

Ostrava přivítá pokračování seriálu Cyklomaraton 2015

 

 

Příjemné překvapení čeká 12. září 2015 na cyklisty, kteří se zúčastní Cyklomaratonu Ostrava. Malebná trasa v přírodních parcích Oderské vrchy a Moravice jim dají na blízkost industriálního centra Slezska velmi rychle zapomenout.


V sobotu 12. září si ve Vřesině u Ostravy dají dostaveníčko cyklisté, a to ti na horských kolech. Uskuteční se tu totiž tento rok již sedmá zastávka celorepublikového seriálu cyklistických závodů pro všechny Cyklomaraton 2015.

Po dvou úspěšných ročnících budou mít cyklisté zázemí opět ve Family Parku Ski Areálu Skalka u Vřesiny. Nápaditý program tu bude probíhat po celý den, především se odtud ale vydají účastníci Cyklomaratonu Ostrava na jednu z vytyčených tratí. Ty budou k dispozici dvě – jedna delší (60 km) a jedna kratší (30 km).

Trať dlouhá 60 km závodníky zavede směrem na Budišovice, Nové Sedlice, Raduň, Hlubočec, Zbyslavice a zpět. Přitom vede z velké části v terénu nebo po polních a lesních cestách v přírodních parcích Oderské vrchy a Moravice. Pro závodníky s menšími ambicemi je pak připraven kratší okruh, který měří 30 km. Jejich výsledky se započítají do speciálního pořadí sprint maratonů, takže se bude bojovat o každé místo v cíli. Převýšení delší trasy je 1200 metrů.

Celodenní program plný sportu zahájí již v dopoledních hodinách závody Dětského poháru. Malí cyklisté budou v jedenácti kategoriích dle věku a dovedností usilovat o své možná úplně první medaile. A to včetně těch nejmenších na odrážedlech. V pravé poledne pak budou odstartovány závody na 30 a 60 kilometrů.

Více o 8. Cyklomaratonu Ostrava a přihlášky na něj najdete na www.cyklomaraton.com.

Termíny